Миколаївщина: Не гірше за столицю

1433

VZ_39-40__Страница_13_Изображение_0001Унікальну методику проведення малоінвазивних операцій на хребті почали застосовувати в обласному нейрохірургічному відділенні лікарні швидкої медичної допомоги Миколаєва, яке очолює лікар-нейрохірург Ігор Романович Скоропад. Донині такі операції на хребті проводилися лише у декількох провідних закладах охорони здоров’я нашої країни. 

Останнім часом світова медицина йде шляхом малоінвазивності в оперативних втручаннях, у тому числі й у хірургії хребта. Ця методика дозволяє не розсікати велику кількість тканини (як при відкритих операціях) — хірурги роблять це перкутанно, через маленькі розрізи. Кількість останніх залежить від кількості імплантів. Як наслідок — краща загоюваність та швидша реабілітація хворого. Практично всі пацієнти можуть підійматися вже через 2-3 дні після цієї операції.

У відділенні нейрохірургії ЛШМД Миколаєва останнім часом проводять майже всі види оперативних втручань на хребті, починаючи від малоінвазивних, закінчуючи доволі обширними та серйозними операціями. За словами заввідділу, це — стабілізуючі операції на хребті практично всіх рівнів складності. Також останнім часом медики застосовують малоінвазивні втручання при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях хребта — пункційну лазерну вапоризацію гриж міжхребцевих дисків і лазерну деструкцію медіальної гілки фасеткового нерва при фасет-синдромі. У подальшому лікарі готуються лікувати больові синдроми обличчя, що є доволі актуальною проблемою, за допомогою хірургічного лазера (лазерна деструкція чутливої гілки трійчастого нерва). Лазерні операції у відділенні, фактично, вже поставлені на потік. Те, заради чого люди їздили раніше до Києва чи до інших регіонів, — тепер можуть зробити тут.

За ствердженням Ігоря Романовича, малоінвазивні операції на хребті в Україні сьогодні проводяться лише у декількох провідних закладах охорони здоров’я. Це, в першу чергу, зумовлено наявним оснащенням. Почнемо з того, що для проведення таких операцій потрібен не просто рентгенапарат, а ЕОП (електронно-оптичний перетворювач), тобто рентгенівська С-арка, яка сьогодні у Миколаївській ЛШМД вже є. Нещодавно також лікарня отримала спеціалізоване медичне обладнання: хірургічний лазерний ніж Dornier і рентгенівську арку Apellem.

VZ_39-40__Страница_13_Изображение_0002Також лікарі використовують малоінвазивні системи типу Sextant, Mantis і Longitude для транспедикулярної фіксації хребта. Таке обладнання випускають світові лідери виробництва імплантатів для хребта. Вони дозволяють проводити декілька рівнів фіксації, а Longitude використовується для багаторівневої фіксації.
Висока кваліфікація спеціалістів, за твердим переконанням Ігоря Романовича, є другою, але зовсім не другорядною, умовою для вдалого проведення хірургічних втручань малоінвазивним шляхом.
Ігор Скоропад проводить операції на хребті вже близько 8 років, та тільки цього року він вперше зробив малоінвазивну операцію. «Я їздив на тренінги до багатьох країн — Швейцарія, Польща. Тренінги проводилися на біоматеріалі, аби перед тим, як торкатися живої людини, набути досвіду, а відповідно — убезпечити від помилок майбутніх пацієнтів», — розповідає Ігор Романович. Таким методом, починаючи з квітня цього року, проліковано вже 6 хворих. Прооперовані у подальшому перебувають під наглядом та можуть звернутися до медиків у разі виникнення певних проблем.

Залишається фактом, що дуже багатьом хворим, які довгий час лікуються консервативними методами, можна було б допомогти набагато ефективніше за допомогою хірургії. Адже тривалість і витрати на медикаментозне лікування іноді навіть перевищують вартість оперативного втручання. Страховою медициною вже давно все прораховано: за кордоном не лікують хворих протягом багатьох років — медикаментозне лікування має тривати не більше, ніж півтора місяці. А коли воно не принесло результату, виконується оперативне втручання.

Юрій БАГРЯНЦЕВ, спеціально для «ВЗ», м. Миколаїв

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я