Львівщина: Нове рентгенобладнання для медзакладів міста

720

Навіть найталановитіший хірург чи травматолог не зможе надати пацієнтові високоякісну допомогу без можливості оглянути ушкодження за допомогою рентгенапарата. На жаль, наявне в медзакладах міста устаткування було застарілим, та його і не вистачало б для забезпечення повноцінної роботи відповідних підрозділів лікарень. Проте в минулому році міська влада знайшла можливість оновити рентгенологічне обладнання, витративши на закупівлю нових апаратів понад 20 млн грн.

Володимир ЗУБ, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради, заступник директора Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради
Забезпечити місто всім необхідним обладнанням в умовах обмеженого фінансового ресурсу важко. Проте щороку намагаємося покращити ситуацію та плануємо придбання устаткування за кошти бюджету розвитку з урахуванням нагальних потреб медичних закладів і поперед­ніх закупівель.

Упродовж останніх років уже було вирішено багато проблем, зокрема завдяки придбанню С-дугових рентгенапаратів для операційних двох медзакладів міста, проте закупівля рентгенівського обладнання для поліклінік довгий час залишалася поза увагою. І лише торік на його оновлення вдалося спрямувати більшу частину бюджету розвитку міста.

Винятково за порадою фахівців та з урахуванням специфіки роботи закладу для Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги було придбано один із найсучасніших та найпотужніших апаратів вартістю 9,4 млн грн. Таке устаткування вкрай необхідне цьому медичному закладу, адже там функціонують два травматологічні відділення, відділення хірургії політравми та нейрохірургічне, відтак обстеження слід проводити в найкоротші терміни та з максимальним комфортом для пацієнтів.

Також для трьох міських поліклінік, зони обслуговування яких охоплюють більше ніж 100 тис. населення, було закуплено рентген-апарати вартістю понад 11 млн грн. Відповідно, якісними діагностичними послугами цих трьох закладів мають змогу користуватися 50% населення міста.

Для 2-го поліклінічного відділення 6-ї міської комунальної поліклініки, розташованого у місті Винники, придбали окремий рентгенографічний апарат, що запрацював там уперше впродовж останнього десятиліття. Тож тепер пацієнтам не потрібно їхати до Львова, аби пройти обстеження.

Юлія МАСЮКЕВИЧ, спеціально для «ВЗ», м. Львів


Коментар спеціаліста

Галина ЩЕРБАТА, лікар-рентгенолог Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, лікар вищої категорії
Нове устаткування стало неоціненним помічником у роботі лікарів закладу. Це обладнання — не просто рентгенапарат, а цілий потужний цифровий діагностичний комплекс. У нашій лікарні перебуває велика кількість пацієнтів з різноманітними травмами, адже третину всіх обстежень по місту виконуємо саме ми. Дуже часто до нас потрапляють пацієнти у тяжкому стані після ДТП, з політравмами, кататравмами тощо. Відповідно, нам необхідно якомога повніше обстежити потерпілого, зробивши мінімальну кількість знімків.

На відміну від інших апаратів, які здатні виконувати лише рентгенографію, новий апарат Flexavision F3 дає змогу проводити й рентгено­скопію: тепер ми можемо поліпроекційно та швидко обстежити пацієнта, контролюючи його дихання, скорочення серця, рухи діафрагми, що дуже важливо для тяжкотравмованих. У процесі проведення діагностики апарат також надає можливість здійснювати відеозапис процедури та спостерігати за рухом контрасту. Крім того, він автоматично підбирає необхідний режим, тобто адаптується під статуру конкретного пацієнта, «налаштовуючись» на необхідну потужність.

Функція slot advance дає змогу візуально «зшити» увесь хребет — рентгенівський промінь, проходячи крізь тіло пацієнта, упродовж кількох сотих секунди захоплює хребет, а зображення автоматично збирається в цілісний знімок, позбавляючи необхідності обстежувати кожну ділянку окремо, а відтак знизити дозу опромінення та зменшити тривалість дослідження.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я