Станом на 10 червня в Україні лабораторно підтверджено 28 381 випадок захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 525 нових випадків захворювання, повідомляє МОЗ України.
Тим часом в Україні бракує лікарів-епідеміологів. Міністр охорони здоров’я зазначив, що в українській медичній галузі наявна проблема з нестачею лікарів-епідеміологів.
Він наголосив, що в Україні брак лікарів-епідеміологів складає 48%. Також нестача лікарів-вірусологів сягає 41%, а лаборантів-гігієністів – 51%.
Допомога ЄС в реформуванні медицини та ймовірний новий голова НСЗУ
Євросоюз направить експертів, які допоможуть МОЗ в імплементації другого етапу медреформи. Європейський Союз направить в Україну фахівців, які допоможуть МОЗ в процесі імплементації другого етапу медичної реформи. Про це заявили під час зустрічі Максима Степанова з профільним представниками Євросоюзу.
Новим очільником НСЗУ стане Костянтин Яриніч. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов обрав нового голову Національної служби охорони здоров’я, за даними джерел видання ZN.ua ним стане Костянтин Яриніч.
Ситуація з COVID-19 в світі знову погіршується – ВООЗ
Очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що попри послаблення карантину в деяких державах та покращення ситуації в Європі, в цілому в світі епідемічна ситуація погіршується.
В світі вже більше 7,3 млн випадків COVID-19. За даними ресурсу Worldometer станом на 10 червня в світі нараховують понад 7,3 млн хворих.
3 603 893 млн людей змогли одужати від цього захворювання. Також зафіксовано 413 731 летальний випадок.
На першому місці у світі за кількість випадків інфікування коронавірусною інфекцією та кількість смертей знаходяться США – 2 045 549 випадків, 114 148 осіб померли і 788 862 змогли одужати.
У Німеччині запропонували створити європейський альянс на випадок пандемії. Міністр охорони здоров’я Німеччини Йенс Шпан запропонував організувати європейський альянс – «свого роду НАТО» – для взаємопідтримки під час кризових ситуацій.
Україна друга в Європі за темпами поширення раку. У ЦГЗ сповістили, що серед європейських країн Україна посідає другу сходинку за темпами поширення онкологічних захворювань.
Як повернути клінічним кафедрам повноцінний статус, а пацієнтам – висококваліфіковану медичну допомогу?
Лікар без практичної підготовки – не лікар. Теза, через призму якої в Україні завжди пропонували вдосконалити систему медичної освіти, врешті решт залишилася поза увагою реформаторів. З 1 квітня 2020 року медична освіта й медична практика опинилися на різних берегах реформи, а викладачі кафедр та їхні пацієнти – між зруйнованими нею мостами. Чому так сталося і як виправити ситуацію? Про це – наша розмова з ректором НМАПО імені П.Л. Шупика, академіком НАМН України, професором Юрієм Вороненком.
Закордонний досвід: Уроки COVID-19 очима чотирьох лікарів
Завершилася серія прямих ефірів, організованих медичною газетою «Ваше здоров`я» та фармацевтичною компанією «Дарниця», присвячених боротьбі з пандемією, яка захопила світ. Нашими гостями стали лікарі різних фахів з різних куточків світу, отже квінтесенція їхнього досвіду напевне стане у нагоді, адже за прогнозами ВООЗ коронавірус, що призводить до захворювання COVID-19, прийшов надовго.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.