Черкащина: У глухому куті?

1254

У закладах охорони здоров’я Черкас склалася загрозлива ситуація із наданням медичної допомоги мешканцям міста у зв’язку із значним недофінансуванням галузі. Про це йшла мова у депутатському зверненні, озвученому на останній сесії Черкаської міської ради депутатом, директором департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Олегом Стадником. Що змусило керівника медичного відомства Черкас піти на такий крок та про нинішній стан справ у медичних закладах обласного центру, Олег Михайлович погодився розповісти кореспонденту «ВЗ».

— На жаль, на сьогодні заклади охорони здоров’я міста не можуть надавати якісну, вчасну та повноцінну медичну допомогу через відсутність медикаментів, необхідних для здійснення невідкладної медичної допомоги. Така ситуація склалася через те, що галузь охорони здоров’я недофінансована. Крім того, ми потерпаємо від поганого проходження платежів у казначействі. Все це призводить до порушення лікувально-діаг­ностичного процесу. У нас зараз відсутні медикаменти, у тому числі наркотичні лікарські засоби для онкологічних хворих, лабораторні реактиви тощо. Вже більше місяця перевізники не надають медичним закладам транспортні послуги. А у Першій міській лікарні навіть довелось переносити планові операції на інші дні через те, що надавачі послуг із прання відмовляються працювати і вимагають погасити борги.

VZ_37-38__Страница_12_Изображение_0002Складна ситуація в усіх медичних закладах міста. Це підтверджують письмові звернення від керівників усіх комунальних закладів охорони здоров’я Черкас, які були направлені на адресу нашого департаменту.
Станом на 3 вересня, кредиторська заборгованість по лікувальних закладах міста складала 5 млн 255 тис. гривень. Із них найбільша — у Третій лікарні швидкої медичної допомоги (1 млн 571 тис. гривень), Першій міській лікарні (600 тис. гривень), Черкаській міській дитячій лікарні (майже 800 тис. гривень).

13 вересня надійшли кошти у сумі 634 тисячі гривень, за рахунок яких вдалося дещо зменшити прострочену кредиторську заборгованість, однак це не розв’язує проблеми в цілому.
Поліклінікам і лікарням вже не вистачає коштів навіть на елементарні речі. Незабезпеченість по зарплатах, транспортних перевезеннях та інших статтях витрат на сьогодні становить близько 34 мільйонів гривень.
Вже у жовтні у нас будуть проблеми не лише з наданням медичних послуг, а й з оплатою праці медичних працівників. На початку року дефіцит фонду оплати праці становив 2,5 місяця. Друга половина жовтня — це та критична дата, коли у нас навіть не буде чим платити зарплатню. За рахунок власних коштів вдасться виплатити лише 30 відсотків авансу медпрацівникам.

Враховуючи все вищесказане, я змушений порушувати це питання і просити депутатський корпус відстоювати інтереси місцевого самоврядування. Я кажу про це відкрито, адже мовчати — означає взяти на себе відповідальність за неякісне надання медичної допомоги, а можливо, і за чиєсь життя.

Кабінет Міністрів України має розв’язати цю проблему якнайшвидше, щоб ми мог­ли надавати населенню якісну медичну допомогу. Тим більше, що сам Уряд, проаналізувавши ситуацію, визнав — у державі існує дефіцит у
6 мільярдів гривень по бюджетних установах.

Інна ХІМІЧУК, власкор «ВЗ», м. Черкаси

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я