Британські вчені пояснили, чому після COVID-19 люди втрачають нюх і смак

286

Науковці виявили, що у людей, які перенесли коронавірусну інфекцію, зменшуюється кількість сірої речовини в тих ділянках мозку, які відповідають за розпізнавання смаків та запаху, повідомляє Укрінформ з посиланням MedRxiv.Вчені з Оксфордського університету й Імперського коледжу Лондона вивчили дані 782 пацієнтів, які пройшли сканування мозку до початку пандемії. З цього числа 394 перенесли коронавірусну хворобу з легкими або помірними симптомами, 15 людей потребували госпіталізації.

Після всіх учасників дослідження попросили ще раз пройти сканування головного мозку. Порівняння даних до та після перенесення коронавірусної хвороби показало, що навіть у людей з легкою формою хвороби значно зменшилася кількість сірої речовини у лівій парагіппокампальній звивині, лівій орбітофронтальній корі та лівій острівцевій корі. Саме в тих ділянках, які відповідають за розпізнавання смаків і запахів. Крім того, ці ділянки частково пов’язані із функціями мозку, відповідальними за пам’ять та згадування емоційних реакцій.

Науковці зробили припущення, що зменшення цих ділянок може в майбутньому збільшити ризик виникнення деменції.

Зазначається, що інформацію дослідники взяли з бази проєкту UK Biobank, у ньому люди добровільно діляться своїми медичними даними.

Нагадаємо, нещодавно науковці з Фрайбурзького університету провели дослідження, у якому виявили, чому деякі люди страждають від постковідного синдрому.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я