Зоряна Скалецька минулого тижня провела зустріч з представникам регіональних управлінь та департаментів в сфері охорони здоров’я. Під час чотирьохгодинної дискусії, піднімалися питання розвитку медичної галузі в Україні, а також її основні проблеми.
МОЗ хоче налагодити партнерські стосунки та ефективну взаємодію між центром та регіональними осередками для подальшого впровадження медичної реформи.
Пані Скалецька окреслила декілька основних пріоритетних напрямків:
- Розвиток системи громадського здоров’я (покращення санітарно-епідемічного благополуччя громадян, активне впровадження здорового способу життя).
- Висока якість меддопомоги (своєчасне її надання, доступність ліків та високопрофесійні лікарі).
- Порятунок життя (поліпшення якості ЕМД, доступності трансплантації та розвитку паліативної допомоги).
Міністерка наголосила, що в основу реформ та трансформації галузі охорони здоров’я в Україні покладено захист життя та здоров’я людини.
«Основні цілі на наступні п’ять років: щоб люди менше хворіли, швидко одужували та довше жили. Для цього ми налагоджуємо продуктивний діалог і ефективну роботу з усіма регіонами», – заявила Скалецька.
З основних проблем медичної галузі виділили наступні:
- Відсутність ефективної співпраці між структурними підрозділами ОДА з питань охорони здоров’я та Міністерством. За словами керівники ДОЗів, в останні 2 роки, з початку реформи, такого діалогу не відбувалося.
- Немає ухваленого основного табеля для оснащення лікарень інтенсивної терапії широкого профіля та інших лікарень, що входять до складу госпітального округу.
- Щоб втілити у життя пілотний проект «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя», немає необхідної законодавчої бази.
- Відсутність єдиного затвердженого підходу для лікування будь-яких захворювань, незважаючи на місце надання медичної допомоги.
Джерело: МОЗ України