У Таджикистані ввели штраф для хворих на туберкульоз та ВІЛ, які відмовляються від лікування

818

Влада Таджикистану посилила покарання для пацієнтів з активною формою туберкульозу і ВІЛ, які відмовляються від обстеження та лікування.

Тепер за статтею 119 Кодексу про адміністративні правопорушення Таджикистану їм загрожує штраф у розмірі від 1650 до 2200 сомоні (від 175 до 230 доларів). У багатьох регіонах Таджикистану це більше половини місячної зарплати. Поправки почали діяти з початку серпня.

З літа 2016 року пацієнтів з туберкульозом лікують примусово, але багато хворих все одно не звертаються до лікарів. Державні органи вважають, що штрафи можуть знизити число тих, хто відмовляється від лікування, і зупинити поширення інфекційних захворювань. Але експерти з цим не згодні: на їхню думку, штрафи загрожують, в основному, малозабезпеченим хворим, які і без того перебувають в уразливому становищі.

В останні роки кількість ВІЛ-позитивних і хворих на туберкульоз в Таджикистані різко зросла. За останніми даними, в країні зареєстровано понад 7 000 ВІЛ-позитивних і близько 10 000 хворих на туберкульоз. Багато експертів вважають, що реальні цифри значно вищі.

Ситуацію ускладнює як велике число трудових мігрантів, багато з яких заражаються в Росії і не стоять на обліку в Таджикистані, так і скупченість і тіснота таджицьких кишлаків, де туберкульоз швидко поширюється.

Сафар Наїм, координатор проекту «Співпраця в боротьбі з туберкульозом в Таджикистані», говорить, що багато мешканців Таджикистану воліють приховувати захворювання на туберкульоз через страх дискримінації.

«Часто це захворювання приховують дівчата: вони обходять стороною медичні установи, звертаються до народних цілителів або займаються самолікуванням, – розповідає Наїм. – Тому що бояться людського осуду, бояться, що до них не прийдуть свати. Лікарі розповідали, що був випадок, коли хлопець, дізнавшись, що його молода дружина хвора на туберкульоз, дав їй талок (розлучення по-мусульманському)».

Нерідко батьки також вважають за краще приховувати хворобу доньки, щоб не відлякувати сватів, і через це не звертаються до лікаря.

Джерело: Настоящее время

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я