Волинь: За госпітальний округ борються всім миром

Запоріжжя: За участі громад
24/03/2017
Тернопільщина: Якість оцінять пацієнти
24/03/2017

Волинь: За госпітальний округ борються всім миром

nhs-hospital-music-tiesto-houseando-1На Волині вже понад півроку точаться дискусії щодо кількості госпітальних округів. Розглядалося це питання і на останній сесії обласної ради, де директор КУ «ТМО Любомльського і Шацького районів» Володимир Дибель відстоював створення госпітального округу на базі ТМО. Днями жителі двох районів звернулися до в. о. Міністра охорони здоров’я та Прем’єр-міністра України з проханням врахувати думку місцевого населення під час ухвалення рішення про кількість округів на Волині. Подаємо текст листа-звернення, підписи під яким поставили 6823 особи.

«Ми, жителі Любомльського і Шацького районів, більше 20 років чекали нових лікарень, бо умови в старих були жахливими: облуплені стіни, одна вбиральня на все відділення, дірявий лінолеум і така сама підлога, старий дах та зношена постільна білизна. У поліклініці в напівтемних коридорах не можна було навіть людини впізнати.

Довгоочікувані лікарні виправдали наші надії. У поліклініках і відділеннях світлі, просторі, широ­кі коридори, палати і кабінети, чисті, охайні вбира­ль­ні. Таких умов, як у наших лікарнях, не тільки в інших районах, але й в області немає. Хворих у палаті по двоє-троє, у кожній — умивальник, туалет, холодильник, телевізор. Лікарі досвідчені і кваліфіковані. Дуже добре, що в КУ «ТМО Любомльського і Шацького районів» багато сучасного обладнання: мамограф, цифровий рентгенапарат, пересувний флюорограф, новий ультразвуковий апарат. Хворих із ТМО в обласні установи за потреби перевозять на реанімобілях, оснащених усім необхідним для надання невідкладної допомоги.

Місто Любомль розташоване в центрі району, до сусіднього Шацька — 35 км, до крайнього населеного пункту перед Турійським районом (Ладинь) — 25 км, до найвіддаленіших сіл (Забужжя і Гороховище) — 60 км. Села Хрипськ і Пулемець Шацького району розташовані за 135 км від Ковеля, Столинські Смоляри, Забужжя Любомльського — за 105-110 км. Чи зможе людина із гострим нападом болю у спині, серці, нирках витерпіти таку відстань? Як довезти вагітну з ускладненнями? Як подолати таку відстань людям похилого віку? У нашій великій лікарні практично завжди зайняті всі ліжка в терапевтичному, неврологічному, дитячому відділеннях. А звідки вони з’являться у Ковелі? Невже простого трудівника кидати напризволяще? Сьогодні значна частина хворих не йде в лікарню, бо не має грошей на ліки та на проїзд навіть до Любомля й Шацька. А як дістатися до хворого, щоб відвідати, у Ковелі, коли вартість проїзду в обидва боки становить 20% пенсії, а з деяких сіл зовсім не ходить громадський транспорт? І це все робиться для блага людини?

Чому ми повинні стати заручниками чиїхось необдуманих рішень? Адже значна частина населених пунктів Любомльського і Шацького районів буде практично відрізана від своєчасної кваліфікованої медичної допомоги! А чому не зважають на той факт, що влітку за рахунок відпочивальників кількість населення Шацького району збільшується вдвічі, а то й утричі? А скільки хворих із числа тих, хто перетинає кордон на трьох митних автопереходах? У післявоєнний важкий час будували в селах школи, бібліотеки, клуби, ФАПи, бо дбали про людей, а тепер усе це закривається. Це горе-оптимізація і горе-реформи.

Зважаючи на все вищевикладене, ми, жителі Любомльського і Шацького районів, вважаємо за необхідне і просимо створити госпітальний округ на базі КУ «Територіальне медичне об’єднання Любомльського і Шацького районів». Зробіть це для людей, будь ласка!»

За матеріалами shatsk.rayon.in.ua

Схожі зматеріали

Залиште коментар