Дискусійний клуб

Вибори головного лікаря: саркофаг для корупції чи скринька Пандори?

golovnui_likar1Доки пацієнти вивчають досьє сімейних лікарів у пошуках «свого» кандидата, медична демократія підкидає ще одну новацію — вибори головних лікарів на конкурсній основі. Гіркий присмак політичного виборчого досвіду змушує українців очікувати подібних сюрпризів і в медичному «голосуванні» — від «старих-нових» призначень за димовою завісою конкурсу до недоторканності та вседозволеності «обраних». Чиїми слугами стануть кандидати в головні лікарі після виборів — пацієнтів, влади або власного колективу? Чи вдасться поєднати ці голоси й отримати ідеального керівника?

ВАЖЛИВО

Реформа швидкої: лікарі проти парамедиків

vz-9-10_2017_stranytsa_06_yzobrazhenye_0003Лікарі швидкої працюють за схемою «стій та лікуй», а американська схема роботи парамедиків — «бери та вези». А чи є гарантія, що там, куди ми привеземо хворого, йому нададуть невідкладну допомогу? На жаль, поки що немає ані лікарень, ані готових працювати цілодобово лікарів.

Новини

Извините, данный контент доступен только на Украинский.

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

vz-9-10_2017_stranytsa_09_yzobrazhenye_0001

Медична реформа по-американськи

У першій декаді лютого 2017 року Сенат США затвердив на посаду міністра охорони здоров’я головного критика реформи, яку в народі прозвали Obamacare, колишнього хірурга-ортопеда, республіканця Тома Прайса. Це означає, що найбільше досягнення часів президентства Барака Обами буде знищено. Коли — питання часу і того, наскільки злагоджено працюватиме команда Дональда Трампа.

Читати далі>>

medicina-medico-doutor

Хайнц Дісте: Ідеальної системи охорони здоров’я не існує

Американська медична система — найдорожча, тому її не радять жодній країні-початківцю. Вона розрахована, на жаль, лише на багатіїв, а люди із низьким достатком залишаються за її межами (близько 40% населення США медичне обслуговування не доступне). До речі, система охорони здоров’я США була неідеальною ще задовго до провальної Obamaсare.

Читати далі>>

zdorovie-kharkov

Харківська влада за безцінь продає землю компаніям групи «Здоров’я»

Харківська міська рада фактично за безцінь продала більше 2 га землі фармацевтичній компанії групи «Здоров’я», що належить російському політику з партії «Єдина Росія» Олександру Шишкіну. Зараз на черзі у продаж фармбізнесу ще 4 га землі в центрі Харкова.

Читати далі>>

man-putting-money-in-suit-jack-568242741-825x510

Cкільки коштують українські чиновники? Спитайте у Teva

Уряд США підписав із фармацевтичною компанією Teva Pharmaceutical Industries Ltd угоду про відтермінування судового переслідування. Активісти представили детальний аналіз цього документа, у якому містяться офіційні дані про те, за які послуги фармацевтична компанія з 2001 по 2011 рік перерахувала українському чиновнику 200 тис. доларів.

Читати далі>>

Під час операції

Валерій Запорожан: Життя — це шлях самовдосконалення і самовіддачі

Усі дискусії на тему охорони здоров’я закінчуються тим, що центром будь-яких змін є особистість лікаря. В ідеалі це має бути висококваліфікований практик з науковим і філософським світоглядом, який сповідує високі моральні цінності та готовий поставити на карту служіння людям своє життя. Чи кожен, хто мріє стати лікарем, це усвідомлює?

Читати далі>>

nazk

Кого накрила друга хвиля е-декларування?

Подавати е-декларацію зобов’язані лише керівники, тобто перші посадові особи, незалежно від назви посади і тільки державних та комунальних закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського рівнів. Враховуючи, що визначення чіткого переліку декларантів у медичних закладах раніше було неабиякою проблемою, це стало справжнім подарунком як для вказаних посадових осіб, так і для відповідальних за протидію корупції.

Читати далі>>

ЧИТАТИ УСІ НОВИНИ>>