Вперше у світі пацієнту з COVID трансплантовано легені від живих донорів

141

Японські лікарі пересадили легеневу тканину, отриману від двох донорів, пацієнтці, котра страждала на важку пневмонію, асоційовану із COVID-19.

Вперше у світі пацієнту з COVID трансплантовано легені від живих донорів

Перша у світі трансплантацію тканини легенів, отриманої від живих донорів, було проведено в  Університетській клініці Кіото. Донорами стали чоловік та син хворої жінки, котра проживає в регіоні Кансай. Після зараження COVID-19 наприкінці минулого року її стан швидко погіршився. Після проходження тримісячного лікування екстракорпоральною мембранною оксигенацією 5 квітня (понеділок) жінка потрапила до Університетської лікарні Кіото.

Незважаючи на негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, за словами працівників лікарні, жінка надто постраждала від ускладнень і «не мала жодної надії на одужання від легеневого розладу», і тому єдиним способом врятувати її життя була трансплантація легенів. 7 квітня (в  середу) їй провели 11-годинну  операцію. Університетська клініка Кіото заявила, що обидва донори почуваються добре, реципієнт одужує в реанімаційному відділенні, і, як очікується, приблизно через два місяці її випишуть.

Під час кризи COVID-19  у Китаї, Європі та США було проведено від 20 до 40 трансплантацій легенів, проте усі вони були трупними – легені отримували від донорів, що загинули внаслідок смерті мозку. Новий прецедент дає шанси розробити перспективне лікування для пацієнтів, які страждають важкими порушеннями легеневої функції. Фахівці в Університетській клініці Кіото вважають, що трансплантація від живих донорів є більш доступним варіантом для багатьох пацієнтів, хоча кількість реципієнтів, які відповідають усім критеріям для пересадки буде обмеженою.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я