Віктор Ляшко: столичний Охматдит має працювати на повну у 2021 році

118

В Україні планують завершити проєкт із запуску інноваційного корпусу Охматдит у 2021 році. Про це повідомив керівник МОЗ Віктор Ляшко під час виїзного засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, яке пройшло 9 липня в корпусі НДСЛ «Охматдит».Новий корпус ОХМАТДИТуПовідомляється, що на засіданні очільник МОЗ наголосив на необхідності повного запуску нового корпусу Охматдит. Він підкреслив, що проєкт розпочався у 2011 році й досі не закінчився. За його словами, завершити добудову у 2021 році реально, якщо не блокувати тендерні процедури та поставки медобладнання.

«Кожен день таких затримок ставить під ще більшу загрозу життя та здоров’я маленьких пацієнтів, які чекають на лікування. Проєкт реально завершити у 2021 році й нарешті поставити крапку в цій 10-річній історії добудови», – пояснив чиновник.

Він доповнив, що наразі кожного року Охматдит надає допомогу 20 тис. дітей з усіх регіонів України. Міністр зауважив, що у 80 відділеннях лікарні проводять близько десяти тисяч складних операцій. Також у травматологічному пункті лікарні щороку 28 тис. дітей отримують невідкладну меддопомогу. Близько 65 тис. дітей в лікарні отримують консультації.

За словами чиновника, якщо Охматдит запрацює на повну потужність, тоді більше маленьких пацієнтів зможуть отримати необхідну допомогу.

«При повному запуску нового корпусу Охматдит збільшить свою потужність відповідно до вимог часу. Тут зможуть лікувати понад 32 тисячі пацієнтів та проводити понад 18 тисяч надскладних операцій на рік. Тут також зможуть здійснювати понад 100 трансплантацій кісткового мозку, якого вже потребують наші маленькі пацієнти. Різниця в нинішніх і можливих після завершення проєкт цифрах – це потреба наших пацієнтів», – роз’яснив він.

Очільник Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначив, що спільно з Віктором Ляшком проінспектував новий корпус Охматдит. Він сказав, що зараз будівля готова на 95%.

За його словами, надходили численні звернення від громадських організацій щодо завершення спорудження нового корпусу дитячої лікарні. Радуцький сказав, що саме тому погодили рішення щодо проведення виїзного засідання.

Повідомляється, що для відкриття нового корпусу НДСЛ «Охматдит»  необхідно вирішити декілька питань, зокрема, розблокування тендерних процедур. Регулярно траплялися зриви та блокування конкурсу на закупівлю обладнання. Наразі Охматдит повторно розмістив у системі Prozorro заявку на закупівлю 55 позицій на суму 962 млн грн, але є ризик, що і новий конкурс може не відбутися. Кабмін нещодавно надав НДСЛ «Охматдит» право на придбання медтехніки за переговорною процедурою. На думку громадських організацій, така процедура має корупційні ризики. Комітет запропонував МОЗ дати депутатам технічне завдання на закупівлю медобладнання для нового корпусу. Гарантом прозорості закупівель виступатиме парламентський Комітет.

За словами Радуцького, ще одне питання, яке потребує вирішення – погашення боргів НДСЛ «Охматдит». Згідно із рішенням суду, наразі в лікарні заблоковані рахунки, тому медустанова не може самостійно здійснювати закупівлі. Радуцький повідомив, посилаючись на слова Віктора Ляшка, що МОЗ знайшло джерела для погашення заборгованість у дев’ять мільйонів гривень.

Також очільник Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, нагадав, що актуальним залишається й питання щодо підвищення заробітної плати працівникам. Він зауважив, що парламентський Комітет на одному з минулих засідань підтримав проєкт закону, який передбачає додаткове виділення НДСЛ «Охматдит» 152 мільйонів гривень з державного бюджету. Частину суми планують спрямувати на закриття боргу, а інші кошти – на збільшення зарплат. Таке рішення дозволить залучити кваліфікованих спеціалістів.

Радуцький зауважив, що Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування надалі буде контролювати ситуацію із добудовою корпусу дитячої лікарні.

 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я