Вчені вирахували ризик народження дитини з вродженими вадами серця внаслідок паління батьків

1952

Китайські вчені провели метааналіз, який охоплював  результати 125 досліджень за період із 1971 по 2018 рік. До вибірки включалися наукові роботи, що присвячувалися впливу активного або пасивного куріння матері або батька на розвиток вроджених вад серця у їхнього потомства. (Дослідники поставили собі за мету визначити відносний ризик виникнення  вроджених вад серця.)

Загалом були оброблені  дані 8,77 мільйона учасників і 137,6 тисяч випадків вроджених вад серця, зареєстрованих в Азії (63 роботи), Європі (22 роботи), Північній Америці (38 робіт) та в Океанії і Південній Америці (по 1). Проаналізувавши наявну інформацію, вчені констатували зв’язок між активним курінням матері і ризиком виникнення вроджених вад серця у дитини: коефіцієнт ризику в цьому випадку склав 1,25 (25%). Ще більш тісний зв’язок виявилася між пасивним курінням матері і курінням батька: коефіцієнт ризику становив 2,24 і 1,74 відповідно.

Найбільший ризик вроджених вад серця внаслідок куріння батьків автори виявили у азіатів: ймовірність виникнення захворювання при активному і пасивному курінні матері, а також при палінні батька становила 2,18, 2,56 і 1,77 відповідно. Найбільший ризик   спостерігався у тих дітей, чиї матері палили ще до вагітності (1,46).

Що стосується структури типів вроджених вад серця, аналіз показав, що куріння матері було пов’язано із підвищеним на 27% ризиком розвитку дефекту міжпередсердної перегородки, на 43% – обструкції відтоку правого шлуночка (в порівнянні з контрольною групою).

Джерело: Medical Express

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я