Вакцинація під час COVID-19: поради ВООЗ

157

Експерти з ВООЗ зазначили, що карантин не відміняє рутинної процедури щеплень. Згідно рекомендацій, в пріоритеті мають бути первинні вакцини від таких захворювань, як кір, дифтерія, краснуха, поліомієліт, правець та кашлюк, особливо у дітей до 1 року.

У ВООЗ радять не переривати планової вакцинації, бо це може призвести до підвищення спалахів вакцинокорегованих інфекцій. Система охорони здоров’я країни, яка протистоїть коронавірусу, може просто не витримати додаткового навантаження.

Національне законодавство також не змінює процеси планової вакцинації. Під час карантину не забороняється здійснення профілактичних щеплень.

Що радять експерти:

  • Немовлятам у пологових будинках слід робити вакцинацію за нацкалендарем профілактичних щеплень.
  • Триває імунізація рекомендованими вакцинами для осіб, які належать до груп ризику: вакцинація за станом здоров’я, зокрема від сезонного грипу. Це не належить до рутинних щеплень за віком, і вакцини не купують за гроші держбюджету. Тому слід використовувати доступні в регіоні вакцини чи придбати вакцини за кошти місцевих бюджетів або інших джерел, які не заборонені законом.
  • Рутинна вакцинація осіб з симптомами ГРВІ під час карантину не здійснюється до їх одужання.
  • Люди, які знаходяться у самоізоляції через коронавірус і контактні особи, яким необхідна рутинна вакцинація, можуть її зробити після самоізоляції у разі відсутності симптомів респіраторної інфекції.

Фахівці радять робити вакцинацію пацієнтам, що мали лабораторно підтверджений випадок COVID-19, тільки після їх повного одужання

Дані рекомендації можуть бути змінені залежно від розвитку ситуації із COVID-19.

Джерело: МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я