В ЄС не бачать необхідності робити бустерні COVID-щеплення

79

Немає потреби в додаткових бустерних дозах вакцин проти коронавірусної інфекції. Про це заявив Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC). Відповідну заяву Агентство ЄС з інфекційних захворювань розмістило на своєму сайті.«Згідно з поточними даними, немає термінової необхідності вводити бустерні дози вакцин повністю вакцинованим особам із загальної популяції, згідно з технічним звітом, випущеним Європейським центром профілактики та контролю захворювань (ECDC)», – йдеться в повідомленні.

У звіті ECDC також йдеться, що дані про ефективність вакцини і тривалості захисту показують, що всі вакцини, дозволені в Євросоюзі, наразі мають високий захист від госпіталізації, важкого перебігу захворювання і смерті, пов’язаних з коронавірусом. Водночас, підкреслюють в Європейському центрі профілактики та контролю захворювань, приблизно кожен третій дорослий віком від 18 років в даний час ще не повністю вакцинований. Тому в ECDC наполягають, що пріоритетом має бути протиковідна вакцинація всіх осіб, які ще не завершили рекомендований курс щеплень.

Також у ECDC нагадали про важливість дотримання карантинних обмежень, зокрема фізичне дистанціювання, гігієна рук і органів дихання, а також використання захисних масок.

У своїй заяві Європейський центр профілактики та контролю захворювань наголошує, що слід розрізняти бустери для людей з нормальною імунною системою і додаткові дози для людей з ослабленою імунною системою.

За даними досліджень, повідомляє ECDC,  додаткова доза вакцини може поліпшити імунну відповідь у осіб з ослабленим імунітетом, наприклад у реципієнтів трансплантата органів, чия первинна відповідь на вакцинацію була низькою. «У таких випадках варіант введення додаткової дози слід розглядати вже зараз. Можна також розглянути можливість введення додаткової дози в якості запобіжного заходу для літніх немічних людей, зокрема, тих, хто живе в закритих приміщеннях, таких як пацієнти установ довгострокового догляду», – вважає у Європейському центрі профілактики та контролю захворювань.

Слід зазначити, що проти бустерних доз виступала Всесвітня організація охорони здоров’я. В Організації називали дані про користь і безпеку бустерної дози COVID-вакцини непереконливими. Однак пізніше директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге заявив, що бустери потрібно робити людям із груп ризику.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я