В Україні оновили стандарти меддпомоги COVID-хворим

163

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення щодо оновлення стандарту медичної допомоги «Коронавірусна інфекція», враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC) та Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ЕCDC). Про це повідомляє пресслужба відомства.Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ № 1907 «Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» 8 вересня.

Зазначається, що згідно з оновленими стандартами, у МОЗ збільшили перелік осіб, яким необхідно робити попереднє скринінгове тестування на антиген до SARS-CoV-2, серед яких: медики та фармацевти (які надають меддопомогу та/або доглядають COVID-хворими; працівники лабораторій; працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла; інші медичні й фармацевтичні працівники); соцпрацівники; військові та призовники; пацієнти, яким необхідна планова госпіталізація та які не мають ознак ГРВІ; працівники Нацгвардії, Держприкордонслужби, Держпродспоживслужби; співробітники СБУ, Нацполіції, Управління державної охорони та інші особи, які контактують із президентом України; співробітники закладів закритого типу; особи, які перетинають контрольні пункт в’їзду-виїзду; громадяни, які мають зробити тест під час епідрозслідування спалаху коронавірусу.

У МОЗ пояснили, що при відсутності можливості проведення експрес-тесту на антиген COVID-19, для медиків та фармацевтів будуть використовувати ПЛР-тести.

Повідомляється, що лікар, який надає меддопомогу, тепер має повідомити центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю щодо результату терапії та/або зняття самоізоляції осіб, у яких виявився підтверджений випадок коронавірусу, протягом одного дня від дати виявлення.

Українці, які повністю імунізовані проти коронавірусної інфекції, а також особи, які перенесли COVID-19 протягом останніх шести місяців та мають документальне підтвердження, мають право не дотримуватися самоізоляції після контакту з інфікованим, якщо у них не виникли симптоми хвороби.

Раніше стало відомо, що МОЗ проведе загальнонаціональне навчання для лікарів «первинки» щодо терапії хворих на COVID-19.

Нагадаємо, що в Україні пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які потребують кисневої терапії, будуть виписувати під спостереження сімейних лікарів.

Також нагадаємо, що у МОЗ планують розширити тестування на «Дельта»-штам на всю Україну. Наразі пацієнтів з «Дельта»-варіантом коронавірусної хвороби лікують за тим самим протоколом, що й хворих з іншими штамами.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я