В Інституті молекулярної біології і генетики НАН України розробили біосенсор для визначення аргініну

78

Українські дослідники створили біосенсор, який може визначати аргінін. Керівницею проєкту стала Ольга Саяпіна кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця Інституту молекулярної біології на генетики НАН, повідомляє НАН.Фото з сайту Національної академії наук України.

Повідомляється, що наукову розробку вдалося втілити у життя завдяки отриманому гранту від НАН України, який надається для підтримки молодих вчених в академічних установах.

Очільниця проєкту зазначила, що аналітичні характеристики – низька межа визначення, висока операційна стабільність та широкі діапазони визначення – дозволяють вважати розроблені на даному етапі біосенсори досить перспективними приладами. За її словами, їх можна застосовувати для контролю якості продукції, а також для профілактики та компенсування аргінінонедостатності.

Слід зазначити, що амінокислота аргінін є поживною біологічно активною речовиною. Вона також широко використовується для терапевтичних та лікувальних цілей. Зокрема, за допомогою аргінінотерапії лікують такі захворювання, як атеросклероз,  артеріальна гіпертензія, бронхообструктивний синдром, хвороби печінки, корегують імунодефіцитні стани, порушення згортання крові, захворювання шкіри, пошкоджень тканин.

Зазначається, що аргінін виробляється організмом у незначній кількості, а після 30-35 років його синтез знижується. Корегувати недостатність аргініну в організмі можливо за допомогою продуктів, які мають у своєму складі L-аргінін. Саме тому слід контролювати якість харчових продуктів та дієтичних добавок на вміст цієї амінокислоти.

Наразі у лабораторній практиці є низка методів для визначення рівня аргініну, але широко вони не застосовуються, бо мають певні недоліки та особливості.

Сергій Дзядевич, заступник директора Інституту молекулярної біології і генетики, член-кореспондент НАН України, наголосив, що розробка доступних та надійних методів визначення аргініну, які можна адаптувати до застосування у лабораторіях та «польових» умовах, допоможе полегшити процедури контролю якості продукції. На думку вченого, доступні пристрої для визначення аргініну також сприятимуть підтримці здоров’я та допоможуть задовольнити гострі потреби організму в аргініні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я