У ВООЗ пропонують лікувати COVID-19 моноклональними антитілами

316

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про можливість застосування терапії моноклональними антитілами для важкохворих пацієнтів з COVID-19, або тих, у кого не виробилися антитіла. Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані дослідження у Британському медичному журналі (BMJ).

Для лікування коронавірусної інфекції вчені пропонують використовувати два моноклональні антитіла – казірівімаб та імдевімаб. Вони зв’язуються зі спайковим білком SARS-CoV-2 та блокують здатність вірусу заражати клітини.

Повідомляється, що моноклональні антитіла можуть знижувати ризик госпіталізації та мінімізувати тривалість симптомів у осіб, які мають найвищий ризик тяжкого перебігу коронавірусної інфекції.

Дослідники підкреслили, що такий спосіб лікування першочергово слід застосовувати для хворих у тяжкому та критичному стані, яким необхідна штучна вентиляція легенів, а також для серонегативних пацієнтів (у яких не виробилась у відповідь антитіла на COVID-19).

Вчені додали, що використання казірівімабу та імдевімабу для інших груп хворих не дасть значних результатів. Щоб застосовувати такий підхід у терапії коронавірусу, слід масово проводити швидкі серологічні тести, що дозволяють виявити відповідних пацієнтів.

Нагадаємо, що у Сполучених Штатах губернатор Флориди Рон Деcантіс заявив про запуск розширеного використання моноклональних антитіл для терапії коронавірусу, щоб знизити навантаження на медичні заклади.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що британське Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA) затвердило застосування комбінованого препарату Ronapreve для профілактики та лікування COVID-19. «Коктейль» із моноклональних антитіл розробили компанії Regeneron та Roche.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я