Сигнали мозкової пам’яті можуть регулювати метаболізм – дослідження

26

Вчені у ранньому доклінічному дослідженні виявили, що ритмічні сигнали мозку, які допомагають кодувати спогади, впливають на рівень цукру в крові та можуть регулювати час вивільнення гормонів. Про це пише видання Mdedge.Ішемія мозкуНауковці з’ясували, що кластери мозкових клітин, які активуються у гіпокампі, можуть впливати на метаболізм. Своє дослідження вони опублікували у журналі Nature.

«Наше дослідження є першим, що показує, як кластери мозкових клітин, що активуються в гіпокампі, можуть безпосередньо регулювати метаболізм», – зазначив доктор медичних наук, професор кафедри нейробіології і фізіології Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету, старший автор дослідження Георгій Бужакі (Gryorgy Buzsaki).

Доктор філософії, автор-кореспондент Девід Тінглі доповнив, що наявні дані свідчать про еволюцію мозку, щоб використовувати одні й ті ж сигнали для досягнення двох дуже різних функцій з точки зору пам’яті та гормональної регуляції.

Вчені зауважили, що під час додаткових досліджень можна виявити методи лікування, які допоможуть регулювати сигнали мозку, знижуючи рівень цукру в крові та покращуючи пам’ять.

Повідомляється, що популяції нейронів гіпокампу спрацьовують протягом мілісекунд циклами один за одним. Такий тип збудження називається «різкими хвильовими брижами» через форми, яку він приймає при графічному зображенні за допомогою електроенцефалограми.

У своєму дослідженні Бужакі та Тінглі спільно з колегами помітили, що скупчення різкої хвильової брижі, яка спостерігалася в гіпокампі щурів, була «надійною» і швидкою, після чого у тварин відбувалося зниження концентрації цукру в крові.

Вчені зауважили, що така кореляція не залежала від добових, ультрадіанних або викликаних вживанням їжі коливань.

«Це могло бути імітовано оптогенетично індукованою брижею в гіпокампі, але не в тім’яній корі, і було послаблене до випадкових рівнів шляхом фармакогенетичного пригнічення активності бічної перегородки (LS), основного каналу між гіпокампом та гіпоталамусом», – пояснили дослідники.

Спостереження вчених показують, що різка хвильова брижа в гіпокампі може регулювати час вивільнення гормонів, включаючи інсулін.

Вони зазначили, що оскільки різка хвильова брижа переважно виникає під час сну з нешвидким рухом очей, вплив порушення сну на неї може забезпечити механічний зв’язок між поганим сном і високим рівнем цукру в крові. Таке явище спостерігається при діабеті другого типу.

«Є кілька експериментальних досліджень, що показують, що якщо ви позбавите молоду здорову людини сну [на 48 годин], її толерантність до глюкози буде схожа на толерантність людини з діабетом», – підкреслив доктор Бужакі.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я