Швейцарія і ВООЗ відкриють глобальне сховище для вивчення патогенів

67

ВООЗ спільно із Швейцарією запускають перше сховище проєкту BioHub, яке буде використовуватися для спільного вивчення вірусів і розробки методів боротьби з ними усіма країнами світу. В першу чергу, програма буде зосереджена на боротьбі з COVID-19. Про це йдеться на офіційному сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Швейцарія і ВООЗ відкриють глобальне сховище для вивчення патогенів

Установа, що базується у Шпіці (Швейцарія), стане центром, що призначений для безпечного отримання, секвенування, зберігання і підготовки біологічних матеріалів патогенів для розподілу в інші лабораторії. ВООЗ зазначає, що це сприятиме оцінці ризиків, які вони представляють, і підтримає глобальну готовність до боротьби з ними.

«Тісне міжнародне співробітництво для забезпечення своєчасного обміну епідеміологічними і клінічними даними, а також біологічними матеріалами має першочергове значення. Швейцарія підтримує ініціативу ВООЗ BioHub на її початковому етапі, надаючи необхідну інфраструктуру для швейцарської лабораторії біобезпеки в Шпіці. Цим ми сподіваємося внести свій внесок у створення міжнародної системи обміну SARS-CoV-2 і іншими патогенами, які з’являються», – заявив член Федеральної Ради Швейцарії Ален Берсе.

У повідомленні ВООЗ зазначається, що наразі обмін патогенами, в основному, здійснюється між країнами на двосторонній основі і в разовому порядку, що уповільнює їх вивчення і залишає деякі країни без доступу до інструментів боротьби з вірусами.

BioHub дозволить державам, які беруть участь в програмі, обмінюватися біологічними матеріалами з платформою і один з одним на заздалегідь узгоджених умовах, які включають біобезпеку і біозахист.

Також ВООЗ надасть доступ до BioHub кваліфікованим організаціям, таким як фармвиробники, для розробки побічних медичних продуктів і їх справедливого розподілу до країн.

ВООЗ проводить пілотну фазу, перевіряючи роботу оперативних механізмів обміну такими матеріалами з об’єктами системи BioHub. В даний час експеримент проводиться на SARS-CoV-2 і його штамах. За результатами пілотного проєкту, BioHub перейде з SARS-CoV-2 і його варіантів на інші патогени і об’єднає своїх партнерів з іншими репозиторіями і лабораторними мережами у 2022 році.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я