Штучний інтелект врятує життя не тільки пацієнтів, але й лікарів

240

Генетик і кардіолог Ерік Тополь впевнений, що штучний інтелект зробить фундаментальні зміни в медицині. На сторінках своєї нової книги «Deep Medicine», главу з якої опублікував портал Internet Medicne, Тополь пояснює, як за допомогою штучного інтелекту можна повернути в медичну сферу втрачену гуманність.

40 років тому світ медицини був зовсім іншим. Ідеалом тоді служив сімейний лікар, який приділяє багато часу кожному пацієнту і обґрунтовує свою думку, в основному, на власному досвіді, а не на складних діагностичних процедурах. Крім того, охорона здоров’я потребувала менше фінансових витрат. Наприклад, в США на неї витрачали менше 8% ВВП, відзначає Ерік Тополь.

У 2019 медична сфера має зовсім інший вигляд, але це лише початок фундаментальних змін, які несе з собою штучний інтелект.

Зараз медицина залучає величезні інвестиції, як приватні, так і державні. Однак фінансові вливання, які повинні були забезпечити розквіт персоналізованої медицини, парадоксальним чином дегуманізували її. Тепер лікарі стурбовані показниками ефективності і проводять більше часу перед комп’ютерами, ніж спілкуються з пацієнтами.

Штучний інтелект в медицині може як переломити цю тенденцію, так і погіршити її. Зрозуміло лише одне: алгоритми несуть з собою революцію. Зараз більшість медичних алгоритмів вузькоспеціалізовані, але згодом вони вплинуть на всю галузь і кожну людину, задіяну в ній – від хірурга і терапевта до фармацевта й медсестри.

Головною перевагою застосування штучного інтелекту в медицині стане зростання ефективності і більш раціональне використання робочого часу.

Сьогодні більше половини лікарів в США страждають від нервового виснаження, а кожен четвертий – від депресії. Переклавши частину обов’язків на алгоритми, вони знизять навантаження, в результаті лікарських помилок стане менше. Крім того, штучний інтелект дозволить приділяти більше часу безпосередньо роботі з пацієнтами.

Згідно багатьох досліджень, чим більше часу хворий проводить з лікарем, тим вище ефективність лікування і тим нижче ризик повторних госпіталізацій.

Проте, самі по собі технології не поліпшать ситуацію, якщо адміністратори продовжать вважати лікарні аналогом складальних цехів, підкреслює Тополь. В такому випадку алгоритми будуть використовувати лише для того, щоб в черговий раз підвищити вимоги до продуктивності праці медперсоналу. Щоб використовувати революцію штучного інтелекту в інтересах пацієнтів, лікарям необхідно стати активістами і взяти розвиток ситуації в свої руки.

Раніше Ерік Тополь зазначив, що розвиток цифрової медицини гальмують неякісні дослідження. На його думку, багато стартапів дають гучні обіцянки, але не готові підтвердити їх науковим шляхом. Інша загроза йде з боку бюрократії, яка не дозволяє пробитися деяким корисним інновацій.

Джерело: Хайтек+

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я