Постковідний синдром – серйозна проблема, зараз йому не надають глобального значення

1204

Наразі в Україні багато людей потерпають від постковідного синдрому, що є серйозною проблемою. Він чинить значний вплив на всіх, хто перехворів на коронавірус, бо характеризується ще більш важким перебігом, ніж саме захворювання, розповіла журналістам Оксана Цімбота, координаторка COVID-центру КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Новака», позаштатна пульмонологиня Закарпатської області.

Постковідний синдром – серйозна проблема. Зараз йому не надають глобального значення, – лікар-пульмонолог Цімбота

За її словами, навіть ті люди, які перенесли легку форму коронавірусної інфекції, можуть страждати від постковідного синдрому.

«В Україні дуже багато хворих звертаються з такими проблеми до лікарів. Навіть ті, хто перехворів у легкій формі, досить довго виходять з цього постковідного періоду. Не кажучи про важкі форми», – зауважила лікарка в інтерв’ю Censor.net.

Пані Цімбота додала, що ймовірно, лікарі наразі не надають цій проблемі глобального значення, бо вона не розглядається у комплексі, а пацієнти просто звертаються до профільних фахівців з конкретними проблемами.

«Скажімо, у людини виникли проблеми з серцем, вона приходить до кардіолога. З діабетом йдуть до ендокринолога», – пояснила вона.

Лікарка наголошує, що зараз всі медзаклади зайняті порятунком людських життів від COVID-19, тому часу на хворих з постковідним синдромом бракує.

«До того ж, зараз всі лікарні працюють переважно на ковід, і у них немає часу зайнятися саме питаннями постковідного синдрому. Знаю по собі. Я рятую людей від ковіду, тому часу на постковідних пацієнтів не вистачає. Але я ними теж займаюся. Тому що ми їх тут витягуємо, як їх потім залишити?», – сказала пульмонологиня.

Вона зауважила, що це питання варто розглядати та вирішувати на державному рівні, а Україні слід наслідувати приклад Ізраїлю у питанні боротьби з пандемією.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я