Пластикові бар’єри не допоможуть зупинити поширення COVID-19 – вчені

57

Пластикові бар’єри, які розділяють людей в магазинах, ресторанах та на класах, не можуть ефективно стримувати поширення коронавірусу. Про це пише видання Web Med з посиланням на The New York Times.Дослідники, які вивчають потоки повітря, вентиляцію та краплі аерозолю, повідомили, що бар’єри з пластику не можуть уповільнити поширення коронавірусу. Пластикові бар’єри лише погіршують ситуацію, бо блокують нормальний повітряний потік.

Зазначається, що при взаємодії людей у приміщенні, потоки та системи вентиляції рециркулюють повітря і розсіюють частинки, які вони видихають. Бар’єри з пластику створюють так звані «мертві зони», де частинки повітря можуть накопичуватися.

«Якщо у вас в приміщенні цілий ліс бар’єрів, вони будуть заважати нормальній вентиляції цієї кімнати», – пояснила професорка цивільного будівництва та екологічної інженерії у Технологічному інституті Вірджинії Лінсі Марр.

За даними The New York Times, на ефективність пластикових бар’єрів впливає декілька факторів. Щитки можуть перешкоджати попаданню великих крапель з дихальних шляхів при кашлі та чханні, але вони не можуть запобігати поширенню дрібних аерозольних часток вірусів.

«Це означає, що якщо люди взаємодіють більше декількох хвилин, вони, ймовірно, будуть схильні до дії вірусу, незалежно від екрана», – зазначила професорка екологічної інженерії в Університеті Лідса Кетрін Ноукс.

Повідомляється, що ефективність пластикових бар’єрів також залежить від місця їх розташування та установки. Наприклад, водій автобуса з великим бар’єром може уникнути вдихання частинок, які видихають пасажири. Касир банку або працівник магазину за великим бар’єром також може бути частково захищений.

Вчені додали, що необхідно провести додаткові дослідження. Наприклад, вищі бар’єри будуть ефективнішими, але їх велика кількість в одній кімнаті, швидше за все, може блокувати потік повітря.

Дослідники зазначили, що у школах та офісах слід зосередитися на вентиляції, масках та вакцинації, щоб уповільнити поширення коронавірусної інфекції.

Раніше стало відомо, що прозорі пластикові щитки не можуть захистити від COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я