Передається від кліщів: в Японії зафіксували новий вірус

57

Японські вчені виявили на північному острові Хоккайдо нову вірусну інфекцію. Вірус може передаватися людям через укуси кліщів і викликати лихоманку. Про це повідомляє сайт Університету Хоккайдо.Хвороба ЛаймаПовідомляється, що вперше вірус, який викликає інфекційні захворювання, такі як лихоманка та болі у м’язах, виявили у 2019 році. Дослідники назвали новий вірус Ezovirus.

Зазначається, що протягом семи років, з 2014 по 2020 рік, було як мінімум сім осіб, інфікованих езовірусом. Всі інфіковані скаржилися на лихоманку та біль в м’язах від декількох днів до двох тижнів після укусу кліща.

Крім того, всі сім осіб, ймовірно, заразилися на Хоккайдо. На сайті Університету Хоккайдо зазначили, що на даний момент не підтверджено жодного випадку смерті від езовірусной інфекції (езовірусной лихоманки).

Оскільки вірусний ген був виявлений у кліщів, зібраних на Хоккайдо, а антитіла проти вірусного білка були виявлені у диких тварин, таких як олень Йезо, вважається, що езовірус поширений саме на острові Хоккайдо.

Як пише УНН, вірус виявили у 2019 році, коли 41-річний чоловік був госпіталізований на Хоккайдо з лихоманкою і болем у ногах. Передбачається, його під час прогулянки у лісі вкусив кліщ. Через рік був зареєстрований другий пацієнт з аналогічними симптомами. Тести виявили, що він не був заражений будь-якими відомими вірусами, які переносяться кліщами в цьому регіоні. Зазначається, що в обох випадках у пацієнтів спостерігалися лихоманка і зниження кількості тромбоцитів і лейкоцитів у крові.

Генетичний аналіз вірусів, виділених із зразків крові інфікованих, виявив новий тип ортонаіровіруса (клас найровірусів), який містить такі патогени, як вірус геморагічної лихоманки Крим-Конго. Крім того, дослідники перевірили зразки крові ще кількох осіб, у яких з 2014 року спостерігалися схожі симптоми після укусів кліщів.

Як зазначив вірусолог Кейта Мацуно, з 2014 року в Японії новим вірусом заразилися щонайменше сім осіб. Ні одного летального випадку за цей час зафіксовано не було. Також вчені зазначили, що у деяких з інфікованих спостерігалися порушення функцій печінки.

Перевірка зразків крові диких тварин, в тому числі оленів і єнотів, підтвердили наявність у них антитіл до нового вірусу.

Нагадаємо, що у вересні лікарі декількох країн заявили, що в усьому світі діти почали масово заражатися вірусом, який викликає проблеми з дихальними шляхами.

Слід зазначити, що з початку літа в Україні виявили небезпечну інфекцію – гарячку Західного Нілу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я