«Орден Святого Пантелеймона»: 155 кандидатів у 11 номінаціях

63

Закінчився перший етап відбору кандидатів для участі у конкурсі на вручення «Ордену Святого Пантелеймона», оголошений наприкінці минулого року. 450 кандидатів з усіх областей України подали заявки, з яких регіональні комісії відібрали для подальшого «змагання» трохи більше третини.

«Орден Святого Пантелеймона»: 155 кандидатів у 11 номінаціях

Цей конкурс лікарі називають «Медичним Оскаром» і кількість його учасників зростає щороку. Це зайвий доказ не лише популярності конкурсу, а поваги до професії людини, другої після Бога – так називає лікаря Василь Князевич, Голова Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Понад 10 років тому, у 2009 році, саме завдяки йому Міністерство охорони здоров’я України запровадило заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яку вручали за особисті заслуги в охороні здоров’я, медичній науці, благодійництві чи громадській діяльності у цій сфері. За часів правління Януковича відзнака пережила смутні часи і навіть закриття. Але 2017 року відбулося друге народження – було започатковано громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». І в тому ж році 9 серпня вперше відзначили найкращих медиків України. 

З того часу «Медичний Оскар» змінював статус, формат, місце й масштаби проведення, але залишається вірним своєму головному принципу: обирати найдостойніших.

Минулого року Поважна рада конкурсу взяла на себе ще одну місію. «Так чи інакше у конкурсному відборі превалюватиме тематика подолання епідемії. Як у розпал бойових дій на Сході України це було з військовою медициною. Однак ми звертатимемо увагу на таких медиків не лише під час відбору номінантів. Члени Поважної Ради вже запропонували підтримувати сім’ї лікарів, які загинули під час епідемії. А також молодих фахівців, які, зокрема, проводять дослідження в цьому напрямку (наприклад, допомагати їм у пошук грантів). Будемо шукати для цього кошти, плануємо створити окремий фонд», – розповів порталу «Ваше здоров`я» Василь Князевич.

Конкурс еволюціонує, тому не може не реагувати на виклики сучасної ситуації в охороні здоров`я. Під час пандемії героїзм і відданість пацієнтам демонстрували не лише медики, що чергували біля ліжка хворого, а й цілі колективи лікарень. Тому цього року створено дві додаткові номінації: «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я» та «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров’я». Всього номінацій 11, але Голова Поважної ради запевнив, що зупинятися на досягнутому вони не збираються і наступний крок – вихід на міжнародний рівень. Отже «Медичний Оскар» має всі шанси набутит такої ж популярності, як і традиційний «Оскар».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я