Науковці розробили кардіостимулятор, який «просто зникає»

74

Вчені з США винайшли унікальний імпульсний кардіостимулятор, який немає проводів та акумуляторів, а через 5 тижнів самостійно розкладається в організмі, повідомляє MDedge.Фото з сайту Mdedge.
Дослідники з Північно-Західного університету та Університету Джорджа Вашингтона заявили, що вони розробили імпульсний кардіостимулятор, який для своєї роботи не потребує батареї. За словами американських вчених, пристрій збирає енергію від зовнішньої віддаленої антени з використанням протоколів зв’язку ближнього поля (аналогічна технологія використовується у смартфонах для електронних платежів і у RFID-мітках).

Науковці наголошують, що відсутність батарейок і проводів, мінімізує можливість виникнення інфекції.

Також до істотних плюсів нового пристрою належить його вага та розмір. Кардіостимулятор важить менше ніж 0,5 грама та має товщину всього 250 мікронів.

Вчені підкреслили, що їх розробка є абсолютно безпечною – пристрій є біорозкладним. Через 5-7 тижнів він повністю розкладається і зникає в результаті природних біологічних процесів організму, «що дозволяє уникнути фізичного зняття електродів кардіостимулятора».

«Це потенційно велика перемога для післяопераційних пацієнтів», – заявив один з дослідників, доктор Ріші Арора.

Раніше повідомлялося, що в Ізраїлі пацієнту встановили найменший кардіостимулятор у світі.

Слід зазначити, що дослідники з США створили захисну маску, яка може визначати чи заражена людина коронавірусною інфекцією. Розробкою маски займалися дослідники з Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я