МОЗ запустило тестування електронних лікарняних

621

У МОЗ очікують, що в повному обсязі цифрові лікарняні почнуть функціонувати з початку 2021 року. Ярослав Кучер, заступник очільника МОЗ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації повідомив, що в відомстві працюють над базовим функціоналом електронних медвисновків та розпочнуть тестувати електронні лікарняні. Таку інформацію чиновник сповістив на брифінгу.

Він зауважив, що фахівці зараз розроблюють необхідний функціонал, щоб в майбутньому всі висновки отримувати в цифровому вигляді.

«Зараз в електронній системі охорони здоров’я розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це революційна історія для нашої медицини. Тому що всі ті висновки, які отримуються зараз в паперовій формі, мають бути в майбутньому в електронному вигляді… Це скоротить наш час, це надасть нам зручності і ми можемо з цією інформацією далі працювати», – наголосив пан заступник міністра.

Він роз’яснив, що до таких висновків належать лікарняні, а також висновок про народження дитини в рамках програми E-малятко. Він повідомив, що ці висновки будуть створювати лікарі на основі медданих з кабінету системи eHealth. Він також додав, що планується створення уніфікованої системи задля зручності медпрацвників.

Ярослав Кучер підкреслив, що реалізація проєкту запуску е-лікарняного буде проходити двома етапами.

Перший етап реалізується за спрощеною системою. Це буде виглядати наступним чином: лікар на сайті Пенсійного фонду України (ПФУ) за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) в спеціальній формі може вводити дані про хворого про його тимчасову непрацездатність. Далі ці дані автоматично будуть надходити до всіх відповідних відомств з бази даних ПФУ.

Однією з переваг цього способу, на думку Кучера, є те, що це не створить додаткове навантаження на систему eHealth, і «це вже зараз допоможе запустити електронні лікарняні… до кінця літа».

Чиновник наголосив, що до 10 липня 2020 року від медустанов приймають заявки на апробування роботи цієї системи.

Також заступник керівника МОЗ зазначив, що паралельно буде проходити створення другої моделі, основний сенс якої полягає в тому, що лікар зможе вводити дані у медбазі eHealth.

«Коли в системі, в базі даних eHealth, знаходяться дані про пацієнта, незалежно від того, яку медичну систему використовує той чи інший медичний заклад, лікар зможе виписувати електронні лікарняні з мінімальною кількістю дій зі свого боку. Тому що вся інформація знаходиться в центральній компоненті. І вона так само далі буде оновлюватися і з Пенсійним фондом, і з усіма відповідними органами, які потребують цих лікарняних», – підсумував він.

За словами чиновника, таким чином знизиться навантаження на медпрацівників на мінімізується корупція. Він підкреслив, що навіть у спрощеному вигляді запуск системи допоможе зекономити людський час, бо не буде необхідності всюди носити паперові лікарняні.

Він звернув увагу, що з цією системою також зможуть працювати й у ліцензованих приватних медустановах.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я