МОЗ проведе загальнонаціональне навчання для лікарів «первинки» щодо терапії хворих на COVID-19

458

Міністерство охорони здоров’я разом з міжнародним фондом ЮНІСЕФ організують навчання для лікарів первинної ланки меддопомоги. Тренінги будуть присвячені клінічному веденню хворих на коронавірусну інфекцію. Таку інформацію сповістила Світлана Шаталова, заступниця голови МОЗ.

МОЗ проведе загальнонаціональне навчання для лікарів «первинки»

Чиновниця зауважила, що це навчання допоможе сімейним лікарям більш якісно надавати допомогу пацієнтам з легким та середнім перебігом коронавірусної хвороби, що, в свою чергу, розвантажить реанімації та стаціонари, де будуть лікувати людей у критичному стані.

«Лікарі первинки зможуть якісніше лікувати легкі та середні випадки COVID-19, обираючи відповідні тактики терапії в той час, як ліжка в лікарнях та реанімаціях залишаться для важких і критичних пацієнтів. Тобто мова про мудре й ефективне використання людських і фінансових ресурсів на загальнонаціональному рівні», – роз’яснила вона.

Для втілення у життя даного проєкту будуть відібрані регіональні координатори, а також будуть створені спеціальні навчальні матеріали. У відомстві зазначили, що навчання проходитиме у 2 етапи: 3 місяці перший етап та 5 місяців – другий.

На першому етапі планується охопити близько 75% лікарів «первинки», які працюють у комунальних медустановах.

Тренінги будуть присвячені таким темам:

  • запобігання розповсюдженню COVID-19;
  • ведення хворих на коронавірусну інфекцію відповідно до світових стандартів та з фокусом на амбулаторне лікування легкої та середньої форми важкості;
  • ​правила первинного консультування пацієнтів, що мають COVID-19 та показання до госпіталізації;
  • ​особливості інфекційного контролю на первинному рівні надання меддопомоги та профілактика професійного вигорання;
  • особливості ведення пацієнтів із COVID-19, які мають супутні хвороби.

Тренінги, що мають на меті опанування навичок щодо погодження клінічних рішень при коронавірусі будуть проводитися на другому етапі. Вони охоплюватимуть з 5 тем:

  • терапія COVID-19 для окремих категорій громадян: дітей, вагітних, особи похилого віку;
  • ​застосування кисневої терапія при коронавірусній інфекції;
  • запобігання тромбоемболічним та іншим ускладненням;
  • ​реабілітація пацієнта після хвороби;
  • ​організаційні та практичні засади проведення щеплень проти COVID-19.

У відомстві наголосили, що крім тренінгів, фахівці створять також індивідуальну оцінку отриманих знань для кожного запрошеного, організують тестування та обов’язково отримають зворотний зв’язок про практичне значення здобутих навичок. Після навчання медикам видадуть іменні сертифікати.

Навчання лікарів первинної медичної допомоги стало можливим завдяки укладеній угоді між МОЗ та фондом ЮНІСЕФ. Кошти у розмірі 40 млн грн надані у межах співпраці МОЗ зі Світовим банком за проєтом «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я