МОЗ хоче виписувати COVID-пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, під нагляд сімейних лікарів

695

В Україні пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які потребують кисневої терапії, будуть виписувати під спостереження сімейних лікарів. Таку інформацію сповістила Ірина Садов’як, заступниця керівника МОЗ під час прес-брифінгу.

МОЗ хоче виписувати COVID-пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, під нагляд сімейних лікарів

Вона наголосила, що відомство внесло низку змін до стандартів надання меддопомоги під час COVID-19, які зокрема стосуються стаціонарного лікування хворих на коронавірус. За її словами, зміни торкнуться виписки таких пацієнтів зі стаціонару у лікарнях, коли у них вже не буде потреби у перебуванні там, але залишається необхідність у кисневій підтримці.

Пані Садов’як додала, що лікуючий лікар буде приймати рішення щодо виписки пацієнта зі стаціонару, якщо для цього є підстави (стійка тенденція до стабілізації лабораторних показників, зменшення клінічних ознак хвороби).

«Якщо у хворого, попри відсутність клініко-лабораторних ознак активного інфекційного процесу, методом ПЛР визначається фрагмент РНК збудника, хворий може бути виписаний додому на самоізоляцію і продовження лікування лікарем «первинки», – пояснила вона.

Також заступниця очільника МОЗу зауважила, що пацієнта, який потребує кисневої терапії, але має рівень сатурації 94% і вище при диханні киснем низького потоку 3-5 л на хвилину, можуть виписати зі стаціонарного на амбулаторне лікування, за умови наявності в амбулаторії кисневого концентратора з потоком кисню до 8 л.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я