Медичний десант: український медик розповів, як працюють наші лікарі в Італії

364

Український військовий літак 4 квітня приземлився в Італії. На борту перебували 20 медиків, яких Київ надіслав допомагати італійським колегам в провінцію Марке, де на той момент була найбільша кількість інфікованих та померлих від COVID-19.

Серед команди медиків з України був і Гліб Бітюков – медбрат однієї з київських лікарень.

«Мене в лікарні запитали, чи не згоден я їхати в Італію. Я сказав, так, звичайно, так як я і в Україні готовий надавати допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією», – згадує він.

Гліб Бітюков

Про свій досвід роботи в Італії Гліб розповідає на власній сторінці у соцмережі Facebook. Медик знімає відео, де іноді порівнює українську систему охорони здоров’я з італійською, за що часто отримує шквал критики.

«Намагатися говорити, що ми впораємося краще за всіх … Ні, не впораємося», – відповідає на коментарі медик.

«Бути закритим, ховатися, обговорювати всі проблеми серед своїх колег – найпростіше. А вийти і сказати: «Послухайте, у нас не вистачає апаратів штучної вентиляції легенів, у нас не вистачає обладнання, у нас не вистачає витратних матеріалів». Сказати це вголос – це гірко», – зазначає Бітюков.

В Італії, яка довгий час лідирувала в антирейтингу за кількістю хворих на коронавірус, ситуація поступово поліпшується. Підтверджує це і український медик.

«У моїй лікарні було багато хворих, дуже багато. Зараз вже легше, вони [італійські лікарі] самі про це говорять. Вони навіть можуть переводити хворих і нарешті дезінфікувати палати. Це те, що дійсно має робити інфекційна лікарня або лікарня, яка стикається з інфекційними хворими. Але коли їх дуже багато, вони просто не можуть цього зробити, так як нікуди переводити пацієнтів», – наголошує Гліб.

Медбрат з України розповідає, що працювати з італійцями складно: рівень володіння англійською мовою у кожного різний, деякі нею не говорять взагалі. Прочитати призначення лікаря сам він теж не може – воно на італійській. Він відзначає, що обладнана та невелика лікарня, в якій він працює, набагато краще, ніж в Україні.

«Реанімація тут – це, напевно, мрія кожного анестезіолога, лікаря-хірурга – працювати в такому реанімаційному відділенні. Воно дуже зручне, там є все обладнання. Звичайно, обладнання їм не вистачає, по їхнім розмовам, але це набагато краще, ніж те, що у нас є в Україні», – каже Гліб.

Також він розповідає, що в медзакладі наявні і всі витратні матеріли в достатній кількості (захисні костюми, маски, рукавички). За словами Гліба, все це можна брати стільки, скільки потрібно на робочу зміну.

Найважче в роботі, говорить Гліб, – це надягати та знімати захисну екіпіровку: комбінезон, шапочку, рукавички, окуляри. Навіть для того, щоб поїсти, це все потрібно з себе зняти.

«Я принаймні кілька чергувань не їв – просто ти не встигаєш цього зробити. І перешкода знову через те, що все це потрібно зняти, а потім знову надіти. І ти так крутишся з пацієнтами, що просто не встигаєш поїсти. Якщо у тебе чергування вісім годин, то можна і обійтися», – сказав медик.

До Італії українські медики прибули на два тижні. Через кілька днів місія Гліба і його колег за кордоном завершиться. Гліб сподівається, що досвід медиків, які повернуться з Італії, допоможе Україні швидше подолати епідемію коронавірусу.

Джерело: Настоящее Время

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я