Майже 87%  медиків  вважають, що їм найбільше шкодить «нервова робота»

117

Майже 87% медиків, які взяли участь в опитуванні,  проведеному НМУ імені О.О. Богомольця та ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМНУ» визнали пріоритетним щодо негативного впливу на їхнє здоров’я нервово-емоційне напруження. Про це в інтерв’ю Вашому здоров’ю розповів, завідувач кафедри гігієни та екології №2 (  гігієни праці і професійних хвороб) НМУ імені О.О. Богомольця, дійсний член НАМНУ та Міжнародної академії наук екологічної безпеки, доктор медичних наук, професор  Олександр Яворовський.   Опитування  проводилося в  рамках  науково-дослідної  роботи на тему «Наукове обґрунтування оптимальної системи управління ризиками для забезпечення безпечного лікарняного середовища». Зокрема, фахівці  досліджували три головні аспекти, серед яких гігієна і безпека праці медперсоналу, у тому числі в умовах пандемії COVID-19.

Було опитано понад 500 респондентів у 13 лікарнях Києва, Рівного та Житомира. Медперсонал оцінював безпеку лікарняного середовища за 47 показниками впливу фізичних, хімічних та психофізіологічних чинників виробничого середовища.  Понад 50 % медиків назвали шкідливим вплив медикаментів та виробів медичного призначення, з якими вони працюють.

«Водночас ми провели натурні гігієнічні дослідження на робочих місцях медперсоналу і виявили, що, наприклад, у палатах й операційному блоці отвори механічної вентиляції перекриті,  температура повітря на всіх робочих місцях перевищувала оптимальну до 50 С, а рівень шуму в операційних цілодобово перевищував гранично допустимі норми на 11-22 дБА, на інших робочих місцях — до 5 дБА», – повідомив професор. 

За його словами, на всіх робочих місцях зареєстровано короткохвильове УФ-випромінювання в межах 0,02-1,2 мВт/м2, що взагалі неприпустимо. А мікробіологічні дослідження в хірургічних відділеннях виявили умовно-патогенні бактерії групи кишкової палички   на  робочих поверхнях основних приміщень.

Також фахівець констатував, що стан охорони праці медперсоналу в Україні погіршується, особливо в умовах пандемії COVID-19, хоча, здавалося б, сьогодні життя спонукає до зовсім інших підходів.

Читайте повну версію інтерв’ю Олександр Яворовський: Відсутність безпеки лікарняного середовища — загроза і для пацієнтів, і для лікарів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я