Коли завершиться перша хвиля коронавірусу в Україні

500

Згідно прогнозу науковців, в Україні зменшується швидкість розповсюдження коронавірусу, за винятком окремих ймовірних спалахів.

Команда дослідників з проекту Форсайт COVID-19 Світового центру даних Геоінформатика і сталий розвиток при КПІ імені Ігоря Сікорського створила модель подальшого перебігу епідемії коронавірусної інфекції з урахуванням пом’якшення карантинних обмежень.

За повідомленням прес-служби КПІ, завершення першої хвилі COVID-19 очікують наприкінці вересня.

Науковці пояснили, що розроблена ними модель створювалася на базі багатошарової нейронної мережі із використанням механізму «ковзного вінка»

«Прогноз виконаний з використанням багатошарової нейронної мережі Back Propagation на основі механізму «ковзного вікна». Він показав зниження швидкості поширення пандемії для України на наступні 5 днів з рівнем «плато» – (300-400) нових інфікованих у день і рівнем «плато» для людей, які видужали (300-350) у день», – зазначено в повідомленні.

Для Києва, за їх прогнозом, у наступні 5 діб рівень «плато» для нових випадків інфікування сягне 40-50 на день, а для одужавших – 20-30 осіб щодня.

Також науковці з КПІ зазначили, протягом останнього місяця чисельність одужавших в Україні поступово наближуються до кількості заражених щодня. Такі результати дослідження команди вчених від 1 травня. Дослідники повідомляють, що такий баланс згодом набуде позитивної стійкості, що й продемонструє спад епідемії та закінчення першої хвилі до кінця вересня 2020 року.

Науковці не відкидають ймовірність появи другої хвили COVID-19 в осінньою-зимовий час, але вона буде відрізнятися меншою амплітудою.

Дослідники зазначають, що показник середньої абсолютної похибки у відсотковому значенні виконаного короткострокового прогнозу (МАРЕ) на відрізку часу протягом 6-20 травня не перевищував 1,78% для України, 2,26% – для Києва.

Під час обробки великих обсягів даних (як це має місце для України у порівнянні зі столицею), нейронна мережа Back Propagation є менш чутливою до короткострокових спалахів та дозволяє отримати меншу похибку прогнозу, зазначають вчені.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я