Худорляві чоловіки більш схильні до захворювань шлунково-кишкового тракту і хвороби Крона

1033

Підвищений ризик поповнити ряди таких хворих зберігається до 60 років.

Зайва худоба, як і зайва вага, не віщує своїм господарям нічого хорошого. Якщо це ще поки не ознака хвороби, то, як мінімум, недостатня або надлишкова вага підвищують шанси їх заробити. Якщо про ризики для тих, хто страждає зайвою вагою, говорять постійно, то попередження для їх протилежностей звучать набагато рідше. А ризики є – і чималі.

За словами медиків, ті, чия маса тіла нижче норми, частіше стикаються із захворюваннями шлунково-кишкового тракту – зокрема, хвороби Крона.

Про небезпеку для дуже худих чоловіків отримати проблеми з шлунково-кишковим трактом розповіли дослідники з Університетської лікарні Кройдона в Великобританії. Наприклад, ризик хвороби Крона для них зберігається на високому рівні до 60 років і навіть далі.

Вчені залучили до свого дослідження майже 400 тисяч чоловіків, які народилися з 1939 по 1959 рік. За ними велося спостереження майже 40 років. Протягом цього часу хвороба Крона проявила себе в 1500 чоловіків, а в два рази більше учасників експерименту почали скаржитися на виразковий коліт.

Під час дослідження його організатори звернули увагу на існуючий зв’язок між низькою вагою і ймовірністю цих хвороб – вона була вищою на 20%, в порівнянні з людьми з нормальною вагою. Чим менша вага – тим більша ймовірність рано чи пізно зустрітися з діагнозом «хвороба Крона».

Також виявилося, що найбільш худі чоловіки, які брали участь у проекті, були надзвичайно схильні до хвороби Крона. За словами дослідників, якщо індекс маси тіла був меншим за показник 18,5 кг / м2, ризик захворіти збільшувався на 35%. А це – ще вище, ніж у людей з надмірною вагою.

Що таке хвороба Крона?

Хвороба Крона – це хронічне запальне захворювання шлунково-кишкового тракту, яке найчастіше зачіпає кінцевий фрагмент тонкої і товстої кишки і глибоко вражає їх стінки. Розвиватися може в будь-якій частині шлунково-кишкового тракту. Найчастіше починається у віці від 20 до 40 років. Точні причини, чому виникає це захворювання, не відомі. На сьогодні хвороба Крона залишається невиліковною.

Джерело: МедикФорум

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я