Ефективність COVID-вакцин знижується при наявності імунодефіциту

43

Італійські лікарі провели три дослідження та виявили, що ефективність вакцин проти коронавірусу знижується, якщо людина має імунодефіцит. У 30% пацієнтів з таким порушенням не спостерігалося імунна реакція до COVID-19 після щеплення. Про це повідомляє видання  La Stampa.Вакцини від коронавірусної інфекції продемонстрували нижчу ефективність серед людей з імунодефіцитом. До такого висновку прийшли італійські медики з лікарні Бамбіно Джезу, які привели три невеликих дослідження. Лікарі зазначили, що для осіб з імунодефіцитом необхідно використовувати бустерні дози COVID-вакцини.

Повідомляється, що у 30% пацієнтів з порушеною імунною реакцією не виробляється імунітет до вірусу після вакцинації. У решти 70% була відзначена імунна відповідь на щеплення, особливо після отримання другої дози, але меншою мірою, ніж у здорових людей.

У дослідженнях брали участь 21 дорослий пацієнт з первинним імунодефіцитом, 34 пацієнти в дитячому та юнацькому віці, які перенесли трансплантацію серця і легенів та 45 молодих людей, яким зробили пересадку печінки та нирок.

Фахівці вивчили рівень вироблених антитіл після вакцинації та наявність T-клітин до SARS-CoV-2. Отримані дані були зіставлені з даними контрольних груп здорових людей, які отримали щеплення проти коронавірусу в аналогічний період.

«Результати наших досліджень показують, що дуже важливо захистити найбільш вразливі категорії людей шляхом введення третьої дози вакцини, калібрування дозувань або використання нових ад’ювантна вакцинних складів, здатних підсилити імунну відповідь на вірус і підтримання її протягом довгого часу», – підкреслив керівник відділу клінічної імунології та вакцинології немовлят у лікарні Бамбіно Джезу, професор Паоло Пальма.

Раніше видання The Parma Media повідомляло, що згідно з оновленими даними, ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції від компанії AstraZeneca становить 74%. Дослідники заявили, що вакцина є безпечною та відрізняється низькою частотою серйозних побічних ефектів.

Нагадаємо, що Європейське агентство з лікарських засобів заявило, що додаткову бустерну дозу вакцин COVID-19 BioNTech/Pfizer можна вводити особам від 18 до 55 років через шість місяців після другого щеплення.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я