«Дельта»-штам в Україні: експерт назвав три форми зараження

176

В країні існує три форми інфікування штамом коронавірусу «Дельта», одна з них є найнебезпечнішою. Про це заявив президент Асоціації анестезіологів України, доктор медичних наук, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ імені О.О. Богомольця Сергій Дубров, пише РБК-Україна.

Експерт пояснив, що є три стани, які супроводжують випадки захворювання «Дельта»-варіантом коронавірусу в Україні.

Для першої форми характерна температура, загальна та м’язова слабкість, біль у суглобах, нежить та головний біль. Такий стан спостерігається при більшості вірусних респіраторних інфекцій.

Друга форма проявляється у вигляді розладу шлунково-кишечного тракту. Дубов зазначив, що вона може супроводжуватися діареєю та болем у шлунку. Цей стан зустрічається у 10-15% інфікованих, а найчастіше – у дітей.

Третя форма є найбільш небезпечною, але не дуже поширеною –  субфебрильна температура 37.1-37.3, помірна слабкість, риніт, сильні виділення з носа.

Експерт підкреслив, що саме третя форма становить загрозу – хворий продовжує контакти з людьми, відвідує громадські місця, користується громадським транспортом, при цьому людина є джерелом зараження для інших осіб.

Дубов доповнив, що у пацієнта симптоми «Дельта»-штаму проявляються протягом першого тижня після інфікування, а в більшості випадків інкубаційний період складає дві доби.

Раніше видання The Pharma Media повідомляло, що для нейтралізації «Дельта»-варіанту коронавірусу потрібно у вісім разів більше антитіл. Науковці з Кембридзького університету провели дослідження та з’ясували, що мутовані варіанти SARS-CoV-2 не можна ефективно «приборкати» тільки за допомогою вакцинальних кампаній. Для зниження активності вірусу необхідні заходи інфекційного контролю.

Нагадаємо, що в Україні не всі тести можуть виявити штам коронавірусу «Дельта». В країні збільшується кількість інфікованих «Дельта»-варіантом, однак визначити його можуть не всі тести, які наявні. Зразки аналізів також відправляють за кордон

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я