COVID-19 може вражати зір: офтальмолог повідомив, хто може опинитися у групі ризику

215

Коронавірусна інфекція завдає шкоди всьому людському організму, і очі – не виняток. Таку інформацію сповістив Сергій Риков, доктор медичних наук, професор під час інтерв’ю УНН.

Він зазначив, що одним із симптомів коронавірусної хвороби може бути почервоніння очей. За його словами, інфекція поширюється організмом та впливає на очі. Він зауважив, що у деяких пацієнтів після перенесеного захворювання можуть з’являтися зміни у судинах на очному дні. Експерт додав, що людям, які мають цукровий діабет, гіпертонічну хворобу слід також звертати увагу на стан очей.

«Ми відзначили у своїй практиці, що у хворих у гострому періоді коронавірусу бувають тромбози судин, емболія судин на очному дні. А ось що стосується особливостей, то у пацієнта через місяць після закінчення захворювання (таких у нас було близько 20), коли ПЛР вже негативний, то у пацієнта з’являються зміни судин на очному дні. Це набряк, набряк макулярної центральної області, набряк диска зорового нерва, крововиливи на очному дні, особливо це характерно для людей із захворюваннями «цукровий діабет», «гіпертонічна хвороба». Їм варто звернути увагу», – роз’яснив він.

Експерт доповнив, що не слід зволікати із своєчасним зверненням до лікаря, бо це допоможе врятувати зір. Також він сказав, що люди мають звертати увагу на такі симптоми, як помутніння зору, схоже на хмарку, що плаває, викривлене зображення предметів, букв, випадання тексту (фрагменту чи рядка), щоб не проґавити момент, коли варто звертатися за допомогою фахівців.

Офтальмолог додав, що кон’юнктивіт є також розповсюдженою проблемою серед заражених SARS-CoV-2. Він озвучив дані про те, що майже у 50% дітей, що були хворі на COVID-19, виявляли кон’юнктивіт. Лікар порадив бути уважним до почервоніння очей і виділень з них. Це може бути одним із проявів, зокрема, і коронавірусної інфекції.

Він наголосив, що люди, які страждають короткозорістю, також варто не втрачати пильність, бо при коронавірусі є ризик її прогресування з 28,5% до 50%. Погіршення зору може відзначатися у таких осіб протягом 3 місяці після хвороби.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я