Американські вчені розробили маску, здатну виявляти коронавірус за 90 хвилин

104

Дослідники з США створили захисну маску, яка може визначати чи заражена людина коронавірусною інфекцією. Таку інформацію сповіщають на сайті Массачусетського технологічного інституту.

Фото з сайту MIT.
Повідомляється, що розробкою маски займалися дослідники з Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту. Вчені створили прототип маски з маленьким знімним датчиком, який можна вшити в халат або в інший одяг.

Апарат видає результат приблизно через 90 хвилин носіння маски. Його можна показати так, щоб інформація не була помітна іншим. Дана функція передбачена для збереження конфіденційності.

Розробку датчиків даного типу вчені почали ще декілька років тому. Їх застосовували для виявлення інфікування вірусами Ебола і Зіка. Датчик може бути налаштований на визначення інших вірусів.

Дослідники також розробили портативний спектрометр, який можна інтегрувати в одяг. Він може зчитувати результати та передавати їх бездротовою мережею на мобільний пристрій.

Слід зазначити, що вчені постійно працюють над вдосконаленням захисних масок. Поки між одними науковцями точаться суперечки щодо доцільності «тотального» використання масок у громадських місцях, деякі вже намагаються на цьому заробити.

Раніше повідомлялося, що у США Центри з контролю та профілактики захворювань оновили рекомендації щодо носіння масок. Для кращого захисту хірургічну маску слід зверху покривати ще й тканинною маскою, підтягуючи її куточки за допомогою петель за вухами задля оптимальної щільності – за умови, коли маска N95 недоступна.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я