Американська компанія хоче повернути людей до життя за допомогою стовбурових клітин

98

Група вчених спробує повернути до життя людей, що знаходяться у комі через смерть мозку. Пацієнтів сподіваються “оживити” за допомогою стовбурових клітин.

Біотехнологічна компанія Bioquark із США хоче спробувати «воскресити» людей із мертвим мозком. Компанія з Філадельфії, сподівається вже наприкінці цього року запустити цей проект.

Зпершу експеримент намагались здійснити ще у 2016 році на території Індії. Але його тоді заборонили. Тепер компанія планує провести експеримент у Латинській Америці. Якщо усе розвиватиметься за планом, медики працюватимуть із двадцятьма пацієнтами, застосовуючи до них різні види терапії.

На першому етапі пацієнтам – людям із клінічною смертю мозку введуть їх власні стовбурові клітини. Згодом до спинного мозку введуть суміш, яка за допомогою лазерної терапії і стимуляції нервів спробує активізувати ріст нових нейронів, на що сподіваються вчені.

Скептики припускають, що експеримент може бути частково вдалим, якщо провести його на людях у комі. Але людей із смертю мозку навряд чи вдасться оживити. Подібне дослідження ставить більше питань, ніж дає відповідей, вважають медики. Крім того постає ціла ника етичних питань щодо експерименту.

В який спосіб учасники експерименту можуть дати власну згоду на нього, якщо вони з юридичної точки зору є мертвими? Що буде із тими, чий мозок пробудиться? У якому стані знаходитимуться ці люди, яких лікарі, можливо, повернуть з того світу?

На думку невролога Аріани Льюїс і біоетика Артура Каплана, яку вони висловили ще у 2016 році, досліди у кращому випадку є сумнівними, не ґрунтуються на науці, мають етично спірний, або навіть відверто сумнівний характер , що «не має наукової основи». Варто зазначити, що скептиків значно більше, ніж людей, що впевнені в успіху експерименту.

В той же час у дослідженні передбачена участь відомого невролога Калісто Мачадо, який спеціалізується на проблемах смерті мозку. Автори експерименту мають надію, що клітини мозку можуть «воскресати» за допомогою процесів, які існують у світі тварин і які демонструють нам, наприклад, деякі земноводні, що можуть виживати після тривалого вмерзання в лід, коли навіть їх внутрішні органи покриваються кристалами льоду.

Джерело: Business Insider

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я