Зростає захворюваність на гепатит та ВІЛ-інфекцію/СНІД серед військовослужбовців

739

СНІДВолонтери та громадськість вимагають терміново внести зміни до наказу Міністерства оборони України №402 та розпочати перевірку всіх осіб, які підлягають мобілізації, на наявність інфекційних захворювань, зокрема вірусних гепатитів В, С та ВІЛ-інфекції/СНІДу до їх потрапляння на місце служби. Про це заявила заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ірина Сисоєнко.

За її словами, сьогодні рівень захворюваності на гепатит в Україні становить уже 7-9%, тоді як у країнах Європи — 0,3-0,9%.

Значна частка хворих на гепатит — учасники АТО. Влітку 2015 року Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД, провівши дослідження разом із соціологічною компанією TNS, виявив, що рівень захворюваності на вірусний гепатит С «на вході» в АТО становить 2,5%, а «на виході» — 4,5%. Такі дані не лише відображають ситуацію в лавах Збройних сил України та інших силових структур, задіяних в АТО, а й свідчать про ситуацію в країні в цілому, оскільки значна кількість осіб, мобілізованих до армії в рамках проведення АТО, — це представники цивільного населення.

«На жаль, чинним наказом Міністерства оборони України №402 не передбачено обов’язкового проведення діагностики на інфекційні захворювання, зокрема на гепатити А, В, С та ВІЛ-інфекцію/СНІД, під час проходження медичної комісії при мобілізації. Відсутність механізму діагностики перешкоджає вчасному виявленню вищезгаданих інфекційних захворювань», — розповіла І. Сисоєнко.

Як зазначила парламентар, нині демобілізовані, котрі повертаються зі служби із захворюваннями, набутими під час перебування в зоні АТО, не можуть довести, що на службу пішли здоровими. Вчорашні військовослужбовці залишаються наодинці зі своїми проблемами: держава не забезпечує інфікованих вірусом гепатиту чи ВІЛ необхідними препаратами, а самостійне лікування — не всім по кишені, адже лише для того, щоб його розпочати, необхідно приблизно 4-5 тис. грн.

«Зростання захворюваності на гепатити і ВІЛ-інфекцію/СНІД серед військовослужбовців — це питання національної безпеки. Про цю ситуацію разом з волонтерами та ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» ми говоримо вже більше року, і тільки зараз Міноборони публічно визнало проблему. Якщо сьогодні ми негайно не розпочнемо її вирішувати, завтра можлива епідемія. Тому вкрай необхідно терміново розробити механізми фінансування витрат на профілактику та діагностику цих інфекційних захворювань і внести відповідні зміни до наказу Міноборони №402», — заявила народний депутат, закликавши до співпраці представників громадських організацій, фондів і державних установ.

За матеріалами партійної організації «Об’єднання «Самопоміч»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я