Житомирщина: Чужих дітей не буває

3489

Ось уже втретє за останні три роки поділитися досвідом із українськими колегами до Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні приїздила відома у світі дитячий хірург-уролог, завідувачка відділення дитячої хірургії одного зі шпиталів Варшави, доктор медичних наук Беата Юркевич. 

Обласний позаштатний дитячий уролог, лікар-хірург Дмитро Шевчук, оперуючи разом із польським хірургом, практично освоїв її методи та готовий самостійно проводити складні операції: «Така спів­праця дозволяє нам впроваджувати нові методики та технології, наближаючи надання медичної допомоги дітям нашої області до європейських стандартів. Варто відзначити, що колега з Польщі продемонструвала методику оперативних втручань, за якою практично в 100% випадків досягається позитивний результат і за сім днів дитину вже виписують додому».

Приїзд фахівця із Польщі — лише один з епізодів тісної спів­праці з зарубіжними спеціалістами. Близько 30 житомирських лікарів пройшли стажування в клініках Росії, Німеччини, Швеції, Японії.

— Вперше в Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні я побувала в 2010 році після приїзду Дмитра Володимировича до Варшави та знайомства з ним — молодий дитячий уролог цікавився методами діагностики та лікування, які ми використовуємо у Польщі. Також він запитав у мене поради стосовно однієї з його пацієнток — хвора мала складну комбіновану ваду сечовидільної системи й до того ж проживала на забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС території, — розповіла Беата Юркевич. — Я зголосилася приїхати в Житомир і проконсультувати дитину (батьки не мали коштів для візиту до Польщі) та за необхідності взяти участь у її хірургічному лікуванні. Так я вперше відвідала Житомир та обласну дитячу клінічну лікарню.
Крім консультування й участі в операціях, дитячий хірург-уролог завжди надає колегам із України можливість навчатися у своєму відділенні в Польщі.

Також, враховуючи відсутність у лікарні ендоскопічного обладнання маленького розміру (для пацієнтів раннього віку — починаючи з періоду новонародженості) та обладнання для проведення уродинамічного дослідження, вона не тільки не відмовляє в обстеженні та лікуванні на базі Варшавських клінік, а й за неспроможності батьків оплатити лікування сприяє в пошуку різних благодійних фондів. Так, наприклад, у 2012 році один із маленьких пацієнтів Житомирщини був прооперований Беатою Юркевич за кошти польського благодійного фонду Expatria.
— Обсяг роботи, який проводиться спільними зусиллями з польською колегою за дні її перебування в Житомирі, надзвичайно великий: щодня здійснюється 5-6 оперативних втручань високого ступеня важкості (причому довготривалих — до 2-3 годин), проводиться консультування складних хворих, відпрацьовується подальша тактика їх лікування, — розповідає заступник головного лікаря з хірургічної роботи Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Микола Бобер. — А минулого свого приїзду пані Беата навіть привозила високотехнологічне обладнання для проведення складних реконструктивних операцій при вроджених вадах сечовидільної системи та ендоскопічних малоінвазивних операцій. Житомирщина є піонером в ендоскопічній хірургії в дитячій практиці на теренах України — наразі цей напрямок зробив великий крок уперед і сьогодні оперативні втручання за допомогою ендоскопії можна проводити вже в періоді новонародженості.

Плідно співпрацюючи вже не перший рік із фахівцями обласної дитячої клінічної лікарні, польська колега детально ознайомилась із рівнем медичного забезпечення Житомирщини. За її словами, побачене виявилось кращим від очікуваного.

— Ви знаєте, до першого мого приїзду я гадала, що все набагато гірше (в Польщі існує думка, що медицина в Україні в украй занедбаному стані), — розповіла Беата Юркевич. — Однак на прикладі Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні я була приємно вражена рівнем медицини. Також варто зауважити, що з кожним моїм приїздом відзначаються якісь позитивні зміни й — це найголовніше — ентузіазм спеціалістів, котрі працюють у лікарні. Адже попри брак складної апаратури та інструментарію вони хочуть і можуть здійснювати складні реконструктивні операції, які виконуються в усьому світі. До того ж мені дуже приємно, що за час нашого знайомства завідувач хірургічного відділення №1 Петро Русак став доктором медичних наук та професором, а його колега з відділення №2 Ігор Вишпінський захистив кандидатську дисертацію, інші молоді хірурги зібрали матеріал та планують написання кандидатських і докторських дисертацій. Загалом же стан медицини в Україні нагадав мені медицину Польщі років 10-20 тому, коли теж не вистачало обладнання та медикаментів, були вкрай низькі зарплати у медиків тощо. Зараз медицина в Польщі зробила величезний прорив, хоч на даний момент теж спостерігаються наслідки фінансової кризи, а реформування медичної галузі затримується.
— У вас чудовий медичний колектив, який щодня здійснює величну місію — збереження здоров’я дітей, — сказала наостанок Беата Юркевич. — Тож хочу низько вклонитись і подякувати вам за роботу й за те, що ви прагнете працювати справді цивілізовано, на європейському рівні. Я ж щиро рада, що можу бути корисною маленьким пацієнтам із України.

Вікторія ПАЛАМАРЧУК, власкор «ВЗ», м. Житомир

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я