Запоріжжя: За участі громад

283

doctor-bannerДепутати Запорізької облради підготували звернення до Кабміну з вимогою розробити механізм для розрахунку потреби у вторинній меддопомозі, положення про госпітальні ради та госпітальний округ, а також сформулювати чіткі критерії для створення лікарень інтенсивного лікування.

Зокрема депутати облради зазначають, що для обґрунтування територіальних меж госпітального округу використовують застарілі дані про кількість населення, що проживає на території, які часто не відповідають дійсності. Тож відсутність достовірних відомостей щодо чисельності мешканців окремо взятої територіальної одиниці й аналізу стану автомобільних доріг вплине на нормативи доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування і розрахунок необхідного обсягу медичної допомоги в рамках госпітального округу.

На думку представників Запорізької обл­ради, процес створення госпітальних округів має відбуватися відкрито, публічно, прозоро, в умовах децентралізації, з урахуванням реальних показників та за участі громад. Якісна оптимізація вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги можлива тільки після реформи первинки, а критерії створення госпітальних округів безпосередньо залежать від рівня надання первинної допомоги.

«Сьогодні створення госпітальних округів викликало багато суперечок. Відсутність нормативно-правової бази цього процесу дає можливість чиновникам спекулювати на цій темі й ухвалювати одноосібні рішення.

У формуванні госпітального округу має бути враховано потреби і побажання населення на конкретних територіях (у громадах, містах, районах), а також дотримано принципів медичної й економічної доцільності», — говориться у зверненні депутатів Запорізької обласної ради до Кабінету Міністрів України.

За матеріалами 1news.zp.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я