Професійний досвід

07/04/2017

Хірургія епілепсії: ювелірне зцілення

Проблема епілепсії складна та багатогранна. Більшість теоретичних аспектів хвороби досі залишаються нерозгаданими. Медикаментозні методи лікування з часом втрачають свою ефективність, на зміну їм приходить інноваційна хірургія епілепсії. Лікарі барселонської клініки, визнаної European Reference Networks однією з найкращих у лікуванні вказаної недуги, розповіли «ВЗ» про реальні перспективи у цій царині. 
07/04/2017

«Радянські» генерали не здатні модернізувати армію

Чимало демобілізованих медиків повертаються сьогодні із зони АТО з відчуттям того, що фронт та оборона тримаються винятково на військових ентузіастах-патріотах, які мислять і діють по-новому, а не за шаблонами старих часів.
07/04/2017

Щитоподібна залоза та вагітність

Особливості діагностики і лікування захворювань щитоподібної залози у вагітних пов’язані з фізіологічними змінами, властивими цьому стану. Вони стосуються метаболізму йоду, що зв’язує здатність сироватки крові щодо вироблення тиреоїдних гормонів, утворення і функціонування плаценти, а також активності імунної системи. Нині отримано нові дані, які обумовлюють зміни в тактиці лікування вагітних з […]
07/04/2017

Вибір НПЗП: біль у спині в пацієнтів з коморбідністю

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні достатній арсенал лікарських засобів, здатних усунути біль. Однак вибір препарату, який забезпечить швидкий і стійкий аналгетичний ефект, не спричиняючи небажаних явищ і не порушуючи звичного способу життя, — завдання непросте.
07/04/2017

Бомба сповільненої дії

Кажуть, встановити правильний діагноз у складній ситуації — це половина успіху. Проте для його закріплення потрібні ще й правильно підібрані методика та тактика лікування.
24/03/2017

Глюкокортикоїди: увага до побічних ефектів

Глюкокортикоїди (ГК) — препарати, які широко застосовують у клінічній практиці. Вони важливі при багатьох захворюваннях, а деколи — незамінні. Незважаючи на позитивні властивості, тривалий прийом ГК асоціюється з розвитком різних побічних явищ. Знаючи про них, лікар може запобігти або мінімізувати цей негативний вплив.