Профільний Комітет схвалив законопроект про автономізацію лікарень

Реформа сімейної медицини: чи приймає лікар виклик?
07/04/2017
Уряд затвердив госпітальні округи 12 областей
07/04/2017

Профільний Комітет схвалив законопроект про автономізацію лікарень

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я схвалив доопрацьований проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (№2309-д), котрий серед іншого передбачає також автономізацію лікарень.

Як повідомила заступник Голови Комітету Ірина Сисоєнко, у документі зокрема йдеться про заборону приватизації державних і комунальних лікарень, переведення медустанов зі статусу бюджетних у статус некомерційних і неприбуткових підприємств, а також дає можливість офіційно оплачувати надану медичну допомогу коштами з різних джерел фінансування — державного, обласного, міського та районного бюджетів, страхових компаній, фондів, засобів будь-яких юридичних (роботодавці) і фізичних осіб. Крім того, головний лікар самостійно вирішуватиме, на що витрачатимуться зароблені закладом кошти.

У проекті Закону також передбачене створення наглядових рад при закладах охорони здоров’я, які здійснюватимуть контроль за діяльністю головного лікаря і займатимуться захистом прав пацієнтів. Їх формуватимуть власники лікарень, тобто місцеві ради. Також згаданий законопроект, коли його приймуть, забезпечить існування установи охорони здоров’я у формі спільної власності, що дасть змогу реалізовувати проекти державно-приватного партнерства для оновлення матеріально-технічної бази клінік.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Схожі зматеріали

Залиште коментар