Новий головний лікар «Охматдиту» і його колектив по-різному бачать майбутнє закладу

842

Головним лікарем Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» призначено лікарку з Коломиї Ірину Садов’як. Відкритий конкурс на цю посаду було проведено вперше, але переможця обрано лише з другої спроби.

Ірина Садов’як останні 14 років очолювала Коломийську центральну районну лікарню. У 2013 році вона отримала дворічну державну стипендію як «Видатний діяч охорони здоров’я». У її декларації записані лише квартира на 82,8 кв. м та земельна ділянка. Основними принципами своєї роботи І. Садов’як вважає співпрацю з лікарями та батьками, а також узгодженість між відділеннями й фахівцями.

Під час презентації І. Садов’як зазначила, що жодного дня не працювала лікарем, а займалася винятково управлінською діяльністю, тому планує перетворити НДСЛ «Охматдит» на комунальне некомерційне підприємство. «Автономізація закладу, зміна принципів управління і фінансування дадуть змогу підвищити його ефективність. Ми матимемо більше господарської свободи та конкуренцію за лікарів і пацієнтів», — сказала І. Садов’як.

Невідомо, як складеться співпраця нового головного лікаря «Охматдиту» та трудового колективу, але вже зараз помітно, що вони по-різному бачать майбутнє медичного закладу. Зокрема 30 травня, за день до призначення І. Садов’як на посаду, трудовий колектив «Охматдиту» направив до Президента України Петра Порошенка, Голови профільного Комітету Ольги Богомолець, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун звернення з проханням включити НДСЛ «Охматдит» до переліку організацій, які не підлягають реорганізації в комунальне некомерційне підприємство в рамках «автономізації медичних установ» (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я»).

У зверненні зазначено, що в разі зміни організаційно-правової форми з бюджетної установи на комунальне некомерційне підприємство функціонування лікарні забезпечуватиметься в рамках оплати/спів­оплати державного гарантованого пакета медичних послуг, а також платних послуг, які надаватимуться поза пакетом. При цьому в документі зазначається, що такі джерела фінансування є сумнівними, оскільки МОЗ ще не сформувало пакета гарантованих медичних високоспеціалізованих послуг (третинний рівень). «Відповідно, провести аналіз обсягу надходження фінансування і відсоток покриття потреб лікарні неможливо, — зазначено у зверненні. — Документи, у яких прописаний порядок перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних у комунальні некомерційні підприємства, мають рекомендаційний характер, не розроблені у вигляді нормативно-правового акта, а також не стосуються установ державної форми власності, до яких належить «Охматдит».

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України, «Громадське» та ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я