Національний перелік основних лікарських засобів запрацює, але на два місяці пізніше

714

Постанова КМУ від 16.03.2017 р. №180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка затвердила нову редакцію Національного переліку основних лікарських засобів набула чинності 1 липня 2017 року. 4 липня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. №333», яка передбачає перенесення введення в дію Національного переліку основних лікарських засобів на 1 вересня 2017 року й запровадження перехідного періоду для завершення процесу закупівлі ліків. Зокрема:

Національний перелік основних лікарських засобів запрацює, але на два місяці пізніше

  • з 1 вересня 2017 року заклади і установи охорони здоров’я, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, повинні розпочати державні закупівлі зареєстрованих в Україні лікарських засобів, включених до Національного переліку;
  • до 1 січня 2018 року відтерміновується введення в дію положення стосовно зобов’язання замовників першочергово задовольняти в повному обсязі потребу в зареєстрованих лікарських засобах, включених до Національного переліку;
  • процедури закупівлі лікарських засобів, зареєстрованих в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, що розпочаті зaмовниками до 1 вересня 2017 року, завершуються відповідно до порядку та вимог, які діяли до цієї дати. Тобто в цей період можна буде закуповувати будь-які зареєстровані в Україні препарати.

У зв’язку із цим Громадська Рада при МОЗ України висловила занепокоєння ситуацією, оскільки ухвалений, хоча й відтермінований Національний перелік основних лікарських засобів потребує доопрацювання. «Відсутність препаратів в ухваленому Національному переліку, які застосовувалися для лікування великої кількості хворих, у тому числі таких вразливих категорій, як пацієнти з рідкісними (орфанними) захворюваннями, скорочення переліку знеболювальних засобів і скасування Постанови КМУ від 05.09.1996 р. №1071 «Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров’я, що фінансуються з бюджету» ставлять під загрозу проведення закупівель лікувальними установами для своїх потреб, а також реалізацію регіональних програм обласними й місцевими органами, оскільки централізовані програми МОЗ України не покривають 100% потреби пацієнтів у цих ліках. Ми вже маємо сотні звернень громадян з усієї України стосовно відмови їм у забезпеченні ліками, — говориться у зверненні Громадської Ради при МОЗ до в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. — З метою уникнення зазначених негативних наслідків Громадська Рада при МОЗ України пропонує запровадити відкрите обговорення ситуації, що склалася, та надати можливість завершити формування Національного переліку, який відповідав би вимогам сучасної системи надання медичної допомоги».

За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України та сторінки Громадської Ради при МОЗ у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я