Ліки за кошти держбюджету 2016 року досі не дійшли до пацієнтів

571

Міжнародні організації лише на 14% виконали зобов’язання щодо поставки лікарських препаратів і виробів медичного призначення, які закуповуються за кошти державного бюджету 2016 року. Зокрема на початок квітня 2017 року Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) пос­тавив 22% від загального обсягу закупівель, Програма розвитку ООН (ПРООН) — 18%, а от британське закупівельне агентство Crown Agents ще не здійснило жодної пос­тавки (агентство зобов’язалося поставити ліки для пацієнтів, які страждають на ВІЛ-інфекцію/СНІД, цукровий діабет, гепатити, серцево-судинні захворювання та інші недуги, а також препарати для дітей, що потребують діалізу). Усього міжнародним організаціям для придбання лікарських засобів і медичних виробів з державного бюджету на 2016 рік було виділено 3,9 млрд грн: фонду ЮНІСЕФ — 843,3 млн грн, агентству Crown Agents — 1,1 млрд грн, ПРООН — 2 млрд грн. Загалом же зазначені організації поставили товарів на 557,9 млн грн.

У вересні 2016 року в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пообіцяла, що всі поставки 2015 року Україна закриє до жовт­ня 2016-го, проте вони тривали аж до березня 2017-го. До того ж агентство Crown Agents виконало свої зобов’язання лише на 95%. Послуги міжнародних закупівельних організацій по тендерах-2015 обійшлися бюджету України у понад 110 млн грн. Тендери-2016 коштуватимуть державі понад 200 млн грн. Гроші закупівельникам перераховують як комісійну винагороду. При цьому міжнародні організації не несуть відповідальності за якість поставлених ліків і всіляко перешкоджають оприлюдненню умов укладених із ними договорів.

Незважаючи на проблеми з пос­тавками медикаментів через міжнародні організації, наприкінці квітня МОЗ планує перерахувати їм кошти та розпочати процедуру закупівель за кошти держбюджету 2017 року. Відповідно до Постанови КМУ від 14.12.2016 р. №996, якою Уряд визначив 18-місячний строк попередньої оплати за договорами з придбання лікарських засобів і/або вакцин, що здійснюватимуться до 31 грудня 2017 року, Україна зобов’язана перерахувати міжнародним організаціям гроші за далеку перспективу поставок за 2017 рік. І це при тому, що українські пацієнти й досі не можуть отримати обіцяні державою ліки за минулий рік.

За матеріалами Рharma.net.ua та інтернет-видання «Громадське»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 коментар

  1. Це когось ще дивує??? Рехворматори вам нареформують!

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я