Гучних заяв МОЗ замало, щоб заборонити обіг російських ліків

Уряд затвердив план дій на наступні три роки
21/04/2017
Чи буде «великий старт» реформ?
21/04/2017

Гучних заяв МОЗ замало, щоб заборонити обіг російських ліків

Заборона обігу лікарських засобів, виготовлених у Російській Федерації, за допомогою лише нормативних актів КМУ має мізерні шанси на втілення. «Реалізація пропозицій Міністерства охорони здоров’я винятково за допомогою нормативно-правових актів КМУ та МОЗ дуже спірна. Для здійснення запропонованих або аналогічних заходів, спрямованих на припинення обігу лікарських засобів, вироб­лених у Російській Федерації або на окупованих територіях, необхідно вносити зміни до законів України «Про лікарські засоби» і «Про ліцензування видів господарської діяльності», — говорить старший юрист юридичної фірми «Анте» Катерина Іщенко.

На її думку, заборона на ввезення російських препаратів може бути впроваджена шляхом введення санкцій проти конкретних підприємств у порядку, передбаченому Законом України «Про санкції». Для того щоб цю ініціативу втілити в життя, потрібне рішення Ради національної безпеки і оборони України та Указ Президента України. При цьому для введення загальносекторальних санкцій додатково необхідно прийняти Постанову ВРУ.

«Прийняти ці документи можна за наявності політичної волі, але поки ми не можемо робити припущення щодо ймовірності введення санкцій», — наголосила юрист.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Схожі матеріали

Залиште коментар