ДНІПРОПЕТРОВЩИНА: МІЖНАРОДНА ДОПОМОГА МЕДРЕФОРМІ

1684

На Дніпропетровщині три­ває процес модернізації охорони здоров’я, до якого залучені як провідні вітчизняні спеціалісти, представники науки, медичної спільноти, органів місцевого самоврядування, так і експерти міжнародної консалтингової компанії «Делойт», яка має до­свід реалізації подібних проек­тів у десятках країнах. Наразі на Дніпропетровщині реалізація проекту розпочалась з вивчення та аналізу змін у медичній галузі, що проводить Київський інсти­тут економічних досліджень та політичних консультацій в рам­ках гранту Міжнародного фонду «Відродження».

Дніпропетровська область є одним із чотирьох пілотних ре­гіонів, де впроваджується нова система охорони здоров’я. З метою підвищення якості та до­ступності медичних послуг був розроблений проект «Модерні­зація системи охорони здоров’я в Дніпропетровській області». Вперше такий документ був створений системно і за європей­ським зразком.

Протягом восьми місяців над проектом працюватимуть про­відні економісти та соціологи Ін­ституту економічних досліджень та політичних консультацій, а та­кож експерти медичної галузі з Дніпропетровської області.

Дніпропетровщина є пер­шим серед чотирьох пілотних регіонів України з упроваджен­ня медичної реформи, де про­водяться подібні дослідження. У вересні 2012 року цей проект розпочнеться у Донецькій та Вінницькій областях.

Експерти Інституту займати­муться моніторингом медичних закладів області, вивчатимуть думку громадськості та медиків під час зустрічей та обговорень процесу модернізації охорони здоров’я.

Дослідники Інституту відві­дали вже кілька Центрів первин­ної медико-санітарної допомоги м. Дніпропетровська, зокрема Центри №3 та №8, медичні за­клади Кривого Рогу, сільські ам­булаторії. На черзі – знайомство з модернізованою службою швид­кої медичної допомоги Дніпро­петровської області та візит до Дніпропетровського регіональ­ного перинатального центру.

«Дніпропетровщина є одним із пілотних регіонів, де впро­ваджується медична реформа. Процес реформування медичної галузі тут відбувався дуже стрім­ко, саме тому виникли деякі пи­тання. Звісно, потрібен час для їх вирішення, але процес пішов. Великим позитивом є те, що об­ласна влада дуже тісно співпра­цює з громадськістю, враховує її думку.

Ми побачили, що триває підготовка лікарів, іде облашту­вання лікарень, амбулаторій, а лікар загальної практики, який виходить на роботу, отримує по­вний соціальний пакет. Окрім цього, збільшено заробітну плату лікарям первинної ланки. Наразі ми можемо говорити про те, що реформа йде у правильному на­прямку», – сказала провідний дослідник Інституту економіч­них досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій.

Остаточні висновки та ре­зультати досліджень представ­ники Київського Інституту економічних досліджень та по­літичних консультацій нададуть у лютому 2013 року.

Управління преси та інфор­мації Дніпропетровської ОДА

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я