Державна програма «Доступні ліки»: правила гри для лікарів, аптек і пацієнтів

Уряд затвердив госпітальні округи 12 областей
07/04/2017
Україна досі лишається найбільшим ринком збуту для російських ліків
07/04/2017

Державна програма «Доступні ліки»: правила гри для лікарів, аптек і пацієнтів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомили, що Програма «Доступні ліки», у рамках якої держава відшкодовуватиме вартість препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цук­рового діабету 2-го типу, стартує 1 квітня. І хоча реальний запуск реімбурсації затримується через низку причин, МОЗ уже затвердило Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Він містить 21 позицію МНН.

МНН, які входять до програми «Доступні ліки»:

  • серцево-судинні захворювання (аміодарон, амлодипін, атенолол, верапаміл, гідрохлортіазид, спіронолактон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведилол, клопідогрель, метоп­ролол, нітрогліцерин, симвастатин, бісопролол);
  • бронхіальна астма (беклометазон, будесонід, сальбутамол);
  • цукровий діабет 2-го типу (метформін, гліклазид).

Як придбати безкоштовні ліки

Під час візиту до лікаря пацієнт має отримати рецепт на лікарський препарат за МНН, із яким повинен прийти в аптеку. Там йому запропонують кілька торгових марок (ТМ), які містять згаданий засіб, а пацієнт самостійно вирішить, що придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3. Якщо, наприклад, препарат ТМ2 визначений як лікарський засіб з найменшою вартістю, хворий отримає його безкоштовно. А от за препарат ТМ3 йому доведеться доплатити різницю між ціною ТМ1 та ТМ3. Коли ТМ1 не підпадає під програму «Доступні ліки», оскільки його ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, то вартість цих ліків держава не відшкодовуватиме.

Якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки, пацієнт може зачекати, поки вони туди надійдуть знову, звернутись в іншу аптеку або обрати іншу ТМ препарату та доплатити різницю. На дверях аптеки, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», буде розміщено відповідну наліпку.

Схожі зматеріали

Залиште коментар